Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
04 Aralık 2017 ( 449 izlenme )
Reklamlar

AKP'li belediyeden Meclis üyelerine 'Noel hediyesi' 45 akıllı telefon ihalesi!

Esenyurt Belediyesi, belediye meclisinin 45 üyesine yılbaşı hediyesi almak için ihale açtı. Belediye, meclis üyelerine akıllı telefon almak için perşembe günü ihale yapılacağını duyurdu.

AKP'li Esenyurt Belediyesi 45 meclis üyesine Noel hediyesi olarak akıllı cep telefonu almaya karar verdi. Bunun için ihale açan belediye, telefonların parasını belediyenin kasasından ödeyecek.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun talimatıyla çıkılan 2017/560989 sayılı açık ihale, bu hafta perşembe günü yapılacak. Noel hediyesi olarak düşünülen 45 akıllı cep telefonunun, AK Partili ve CHP'li meclis üyelerine acilen dağıtılması için işi sıkı tutan belediye, sözleşmenin imzalanmasının ardından en geç 5 iş günü içiresinde telefonların teslim edilme şartını da sözleşmeye eklemeyi ihmal etmedi.

Bazı meclis üyelerinin talebini değerlendiren Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ise Özel Kalem Müdürlüğü'ne verdiği talimatla, en kısa sürede ihaleye çıkılmasını, AK Partili ve CHP'li meclis üyelerine verilecek akıllı cep telefonlarının yılbaşına kadar teslim edilmesini istedi. Ortalama 6 bin ila 7 bin lira arasında fiyatı olan akıllı telefonları meclis üyelerinin kabul edip etmeyeceği ise önümüzdeki günlerde netleşecek. 

CHP'DEN SERT TEPKİ: HARAM YEMEDİK, YEMEYECEĞİZ!

CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen YURT Gazetesine yaptığı açıklamada "Belediye Başkanı Esenyurtlu meclis üyelerine sus payı vermek istiyor. Biz, CHP Meclis Grubu olarak bu sus payını kabul etmeyeceğiz. Milletin parasının çarçur edilmesine vesile olmayacağız. Dün yılbaşına karşı olanlar, bugün nasıl Atatürk'çü oldularsa, noeli de kutlamaya başlamışlar anlaşılan. Yılbaşı hediyesi dağıtacaklarmış. Biz almayacağız, kendi meclis üyelerine noel hediyesi olarak sus payını versin. Çarşamba günü grup kararı alarak, bugüne kadar haram yememiş CHP'li meclis üyelerimizin bundan sonra da haram yemeyeceğini kamuoyuna ilan edeceğiz" dedi.

Yurt Gazetesi'nin edindiği bilgilere göre AKP'li Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun gelen tepkilerden dolayı geri adım adacağı, ihaleyi iptal edeceği belirtildi.

İşte ihalenin belgesi:


http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/akp-li-belediyeden-meclis-uyelerine-noel-hediyesi-h62868.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP, İBB'de hala oyun peşinde: İmamoğlu'nun olmamasını fırsat bilip '25 yıllığına bedelsiz tahsis kararı' çıkarttılar! Tehlikeli gerginlik! AKP’liler, Saadet Partisi konvoyunun önünü traktörle kesti! Adalet Yürüyüşü'ne, AKP'lilerden de destek gelmeye başladı ! Polisten Boğzaiçi'li öğrenciye "Kafanıza vurursak daha az zeki olursunuz"