Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
17 Ağustos 2019 ( 87 izlenme )
Reklamlar

AKP’li eski başkan ‘müze’ diye yatak odası yaptırmış!


İzmit Belediyesi tarafından 2011 yılında restore edilen ve belediye müzesi tabelası asılan tarihi Yeşil Konak’ta cihannüma katının yatak odası yapıldığı ortaya çıktı. AKP’li eski başkan Nevzat Doğan tarafından kullanıldığı iddia edilen odanın ziyarete kapalı olduğu, kilit altında tutulduğu görüldü. Cihannüma katının altında ise misafir ve oturma odası ile geniş bir plazma TV ve klimalar dikkat çekti.İzmit Belediyesi yaklaşık 10 yıl önce Tarih Koridoru projesine başladı. Proje kapsamında İzmit Kapanca Sokak'ta yer alan tarihi konaklar restore edildi. 2011 yılında restore edilen Yeşil Konak ‘Belediye Müzesi' olarak hazırlandı. Konağın giriş katında 30-40 ayrı parçadan oluşan küçük bir sunum bölümü oluşturuldu.

SÖZCÜ

BELEDİYE AKP'DEN CHP'YE GEÇİNCE ORTAYA ÇIKTI

31 Mart seçimlerinin ardından İzmit Belediyesi AKP'den CHP'ye geçti. CHP'li yetkililerin incelemeleri sonrasında tarihi konağın cihannüma katının yatak odası yapıldığı ortaya çıktı. AKP'li eski başkan Nevzat Doğan tarafından kullanıldığı iddia edilen odanın ziyarete kapalı olduğu, kilit altında tutulduğu tespit edildi.

SÖZCÜ

Kilitli bir şekilde ziyaretçi girişine kapalı olan ve İzmit Körfezi manzarasına sahip olan lüks odanın girişinde geniş bir hol ve duşakabin bulunuyor. Cihannüma katının altında ise misafir ve oturma odası ile geniş bir plazma TV dikkat çekiyor. Yatak odasında, holde ve diğer bütün odalarda klima, yatak odası dahil bütün tavanlarda ise özel tasarım avizeler yer alıyor.

SÖZCÜ

SÖZCÜ


https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/akpli-baskan-muze-diye-yatak-odasi-yaptirmis-5285976/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin en borçlu belediyesinden Kuran kursuna 540 bin TL! İşte kalem kalem Türkiye'nin Suriyeliler için harcadığı para! Gerçek enflasyon rakamı dudağınızı uçuklatacak! Man Adası belgeleri Soylu'da