Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Eylül 2018 ( 57 izlenme )
Reklamlar

AKP'li Küçükçekmece Belediyesi bayram tebrik kartları için kaç para ödedi?

İstanbul Küçükçekmece Belediyesi'nin bayram tebrik kartlarını Belediye Meclis Başkanlığına soran Cumhuriyet Halk Partisi Küçükçekmece Meclis üyesi Emre Alageyik, "İhaheyi hangi firma, ne kadarlık bir teklifle yapmaya hak kazanmıştır?" diye sordu.

Ülkede yaşanan ekenomik krize bağlı olarak yurttaşların en temel gıda malzemelerine, elektiriğe ve suya zam gelmekte. Ekenomik krizin yaşandığı şu günlerde AKP'li belediyelerin kamu harcamalarını nasıl israf ettikleri ise belgelerle kanıtlanmaktadır.

Cumhuriyet Halk Partisi Küçükçekmece Meclis üyesi Emre Alageyik, Küçükçekmece Belediyesi'nin son bir ay içerisinde neredeyse bütün billboardlarda 'Küçükçekmece Büyük Sevdamız' yazan afişlerin yer aldığını belirtti.

Alageyik bunun yanında, Küçükçekmece'de neredeyse her eve kurban bayramı tebriki için bir kart ve yanında Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'in fotoğrafıyla beraber 'Küçükçekmece sevdasını belirten' broşürlerin gönderildiğini söyledi. 

Küçükçekmece Belediyesi 2018 tahmini bütçesinde yüzde 23'lük bir artışla birlikle 570.000.000.00 TL'lik bir bütçenin oluştuğunu belirten Alageyik, Küçükmece Belediyesi Meclis Başkanlığına cevaplaması üzerine soru önergesi verdi;

1- Bayram tebriki için gönderilen kartların yapımı ile ilgili ihale hangi ihale türünden yapılmıştır?
2- Yapılan bu ihaheyi hangi firma, ne kadarlık bir teklifle yapmaya hak kazanmıştır?
3- Bayram tebrik kartlarının Küçükçekmeceli hemşerilerimize ulaştırmak için ne kadarlık bir posta veya korgo harcaması yapılmıştır?
4- Billboardlar ile ilgili 2017 ve 2018 yılı içersinde herhangi bir bedel ödenmiş midir? Ödenmiş ise bu miktar ne kadardır?


https://www.abcgazetesi.com/guncel/kucukcekmece-belediyesi-bayram-tebrik-kartlari-icin-kac-para-odedi/haber-103866

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erzurum'da '6 aylık geçici iş' için mülakat izdiham yaşandı ! 'Arap Yarımadası olsa milli yas ilan edilirdi, bizde olduğu için Saray'da kutlama var' Erdoğan’ın ‘Meclis Başkanı’nın istifasına gerek yok’ sözüne CHP’den yanıt geldi! Bakan Turhan, İstanbul Havalimanı inşaatında ölen işçi sayısını açıkladı, suçu ölen işçilere attı!