Home
27 Ekim 2022 ( 11 izlenme )
Reklamlar

AKP'li Mahir Ünal'ın cumhuriyet çıkışı Erdoğan'ı da çileden çıkardı: Açıklamalarınız gereksiz

AKP'li Mahir Ünal'ın cumhuriyet çıkışı Erdoğan'ı da çileden çıkardı: Açıklamalarınız gereksiz

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir etkinlikte "Cumhuriyet bir kültür devrimi olarak alfabemizi, dilimizi ve tüm düşüncelerimizi Cumhuriyet ve Türk dili için yok etti" ifadesini kullanması büyük tartışma yarattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ünal'ın sözlerine yanıt olarak Ünal'ı arayarak "ifadelerinin gereksiz olduğunu" söylediği iddia edildi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet alfabemizi, dilimizi ve tüm düşüncelerimizi yok etmiştir" ifadesini Cumhuriyet ve Türk dili için kullanmış ve tartışmalara neden olmuştur.

ERDOĞAN'IN "AÇIKLAMALARINIZ GEREKSİZ" UYARISI
Ünal'ın açıklamasına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tepki geldiği iddia edilirken, Erdoğan'ın Ünal'ı arayıp "ifadelerinin gereksiz olduğunu" söylediği belirtildi. Ünal'ın da Erdoğan'ı "sözlerinin yanlış anlaşıldığını" savunduğu söyleniyor. Cumhuriyet gazetesine göre Erdoğan'ın partisinin böyle bir açıklamasının 29 Ekim'de cumhuriyetin ilanının 99. yıldönümünden önce gelmesine "kızgın" olduğu da söyleniyor.

"VİZYON BELGESİNİ GÖLGEDE BIRAKIYOR" İDDİASI
Ünal'ın sözlerinin "partiyi kamuoyu nezdinde tartışmaya açtığını ve bu tartışmanın Erdoğan'ın önceki konuşmalarında 29 Ekim vurgusunun önüne geçtiğini", bu sözlerin AK Parti'nin Erdoğan'ın açıkladığı vizyon belgesini "gölgelendirdiğini" de kaydetti. 28 Ekim'de. . Bu nedenle Erdoğan'ın Ünal'ı "partiyi bu tür tartışmalara çekecek açıklamalar yapmaması" konusunda uyardığı söyleniyor.

ÇELİK'İN PAYLAŞIMINA DİKKAT ÇEKİLDİ
Erdoğan'ın bu nedenle Ünal'ı uyarmasının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından şunları yazdı: "Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz, milletimizin büyük tarihindeki en büyük kazanımlarımızdan biridir. Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar ayakta kalacaktır. Cumhurbaşkanımızın sık sık vurguladığı gibi, onu daha geniş ufuklara taşımak için çalışmaya devam edeceğiz.”

GÖREVE DEVAM EDİP ETMEYECEĞİ MERAK KONUSU
Öte yandan siyasi kulis alanında söz konusu açıklamalar nedeniyle Erdoğan Ünal'ın serbest bırakılıp bırakılmayacağı da tartışıldı. Ancak alınan bilgiye göre Erdoğan Ünal kovulmayacak. Erdoğan'ın meclis grubu genel başkan yardımcısı rolüyle "seçimden önce böyle bir adım atmak istemediğini" de vurguluyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’nin mucizeleri! Eylem Tok’un yurt dışına kaçırdığı oğlunun öldürdüğü gencin ailesine aracı yoluyla ulaşmışlar Pazar tezgahına ateş düştü! Tarım ülkesi Türkiye'de taze fasulyenin fiyatına bakın! YSK’ya başvurdular: Bu kentte seçimler iptal olabilir!