Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
12 Mart 2018 ( 537 izlenme )
Reklamlar

AKP'li vekilin devletten 5 yıl içinde '90 proje' aldığını biliyor muydunuz?

AKP'nin yeni oluşturduğu Çevre, Şehir ve Kültür İşleri'nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan getirildi. AKP'li kadın vekil, son dönemde kamudan çok sayıda ‘proje' aldığı için ‘devletin projecisi' olarak anılıyor.

SADECE KILIÇ'TAN 11 AYRI PROJE ALDI

2006'dan bu yana MKYK üyesi olan yaşındaki Karaaslan, 7 Haziran'da Samsun Milletvekili seçildi. AKP'li vekilin, eşiyle birlikte kurduğu Arme Concept firmasının yıldızı son dönemde parladı. Karaaslan, hemşehrisi Spor Bakanı Çağatay Kılıç'tan tam 11 ayrı proje aldı. Firma; İzmir, Mersin, Diyarbakır, Eskişehir, Adana, Trabzon, Ordu, Edirne, Bursa, Burdur'da kentsel dönüşüm alanlarının projelerini gerçekleştirdi.

YASSIADA PROJESİ ONA AİT…

Şirket, son yıllarda işlerini yoğunlaştırdı. 5 yılda 90 ayrı projeye imza atıldı. Şirketin internet adresi 7 Haziran seçimlerinden önce ‘yenilenme' gerekçesiyle bir süre askıya alındı. Çiğdem Karaaslan, milletvekili seçildikten sonra da site kapatıldı. Böylece şirketin iş yaptığı, referans olan işleri de kamuoyundan gizlenmiş oldu. Şirket, Yassıada-Sivriada projesiyle kamuoyunda daha fazla tanınır hale geldi. 104 dönüm büyüklüğündeki adada kurulacak tesislerde 5 yıldızlı otel yapılacak. AKP'li vekil, proje açıklandığında “Biz bu projeyi, karanlıktan aydınlığa geçiş olarak nitelendiriyoruz” dedi.

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/devletten-5-yil-icinde-90-proje-alan-genc-vekil-akpnin-cevre-baskani-oldu-935217/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fon yağması tam gaz, sahtecilik diz boyu! CHP Manisa vekili Yıldız Tur Biçer 'Konuşan askerler tehdit ediliyor. Disiplin soruşturması açılacak haberi geliyor' Çiftlik Bank adlı internet sitesiyle on binlerce insanı dolandıran Mehmet Aydın'ın, Uruguay'da geçici kimlik kartı aldığı ortaya çıktı! Eski Yunanistan Dışişleri bakanından skandal sözler!