Anasayfa1
20 Mayıs 2018 ( 514 izlenme )

AKP'lilerle MHP'liler birbirine girdi!

Cumhur İttifakı’nı oluşturan iki parti AKP ve MHP olayla ilgili açıklama yaptı. MHP’li Kozan Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise her iki açıklamaya da tepki gösterildi.


Adana’da MHP’li Kozan Belediyesi’nde, dün gerçekleştirilen Meclis toplantısı çıkışı kavga çıktı.

Toplantıdan çıkan AKP’li Meclis üyesi Hakan Ağca saldırıya uğradı. Kavgayı ayırmak isteyen AKP Meclis üyesi Yurdagül Boyraz’ın da sözlü tacize uğradığı iddia edildi.

Olay yerine çağırılan polis ekipleri ise kavgayı güçlükle ayırabildi. AKP’li Meclis Üyesi Hakan Ağca, polis gözetiminde hastaneye kaldırılarak darp raporu aldıktan sonra kendisine saldıran kişilerden şikayetçi olduğu öğrenildi.

AKP’DEN AÇIKLAMA

Asıl tartışma bu kavgadan sonra başladı. Cumhur İttifakı’nı oluşturan iki parti AKP ve MHP olayla ilgili açıklama yaptı. MHP’li Kozan Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise her iki açıklamaya da tepki gösterildi.

Konuyla ilgili olarak AKP Kozan İlçe Başkanı Abdulkadir Kozan açıklamasında“Olayda partimizden bir meclis üyesi kardeşimiz darp edilirken diğer kadın meclis üyemiz ise sözlü hakarete maruz kalmıştır. Şiddetin siyasetle uzaktan yakından alakası yoktur. Yaşanan bu üzücü olaydan duymuş olduğumuz endişeyi dile getirmek istiyoruz. Hiçbir zaman halkımızın teveccühü ile seçilmiş bir meclis üyemiz ya da partimizin daha farklı kademelerinde yer alan arkadaşlarımıza şiddet uygulanamaz. Şiddetin siyaseti, dili, rengi yoktur, şiddet her yerde kınanması gereken bir durumdur” dedi.

“HER NE KADAR MHP’DEN SEÇİLMİŞ BİR BELEDİYE BAŞKANI OLSA DA…”

Yaşananlarla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı ise şunları kaydetti:

“Kozan Belediyesinde bugün Olağanüstü Meclis Toplantısı sonrasında bir meclis üyesine saldırı düzenlenmiştir. Yapılan saldırı ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin hiçbir ilgisi yoktur. Saldırıyı gerçekleştirenlerin Kozan Belediye Başkanı'nın yeğenleri olduğunu duyduğumuz bu tatsız olayı şiddetle kınıyoruz. Her ne kadar Milliyetçi Hareket Partisi'nden seçilmiş bir Belediye Başkanı olsa da kendisinin partimizle uzaktan yakından ilgisi olmadığını belirtmekte fayda görüyorum. Kozan Belediyesi şuan görünürde Milliyetçi Hareket Partili bir belediye olsa da partimizle bir bağı bulunmamaktadır. Yaşanan üzücü olayda yaralanan meclis üyesi kardeşimize acil şifalar dilerim. Görünürde de olsa Milliyetçi Hareket Partili bir belediye de böyle yakışıksız, çirkin bir olayın yaşanması hepimizi üzmüştür.”

KOZAN BELEDİYESİ: OLAYLARIN ÇIKMASINA NEDEN OLAN HAKAN AĞCA’DIR

Kozan Belediyesi’nde yer alan açıklamada ise iki açıklamaya da tepki gösterildi. Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Meclis toplantımız karşılıklı nezaket çerçevesinde sona ermesinin ardından Ak Partili meclis üyemiz Hakan Ağca ile bazı belediye personellerimiz arasında sözlü tartışma çıktığını üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız. Yaşanan hadiselerin ardından elde ettiğimiz bilgi, belge ve kaynaklara göre meclis üyemiz toplantı çıkışında koridorda ve merdivenlerde bulunan ve tamamı belediye çalışanı olan personellerimize sözlü hakaret ettiği bunun üzerine kısa süreli bir arbede yaşandığı gözlemlenmiştir. Bu sırada meclis üyemizin yaşanan arbede de merdivenden düştüğü de tespit edilmiştir. Söz konusu olayların çıkmasına neden olan asıl kişi meclis üyemiz Hakan Ağca'dır. Kamuoyunu bilinçli olarak farklı noktalara çekmeye ve yaşanan hadiseyi kendilerine siyasi rant elde etmeye çalıştıkları da açık aleni ortadadır.”

“ŞAHISLARIN NE HADDİNE DÜŞER NEDE MAKSADINA ULAŞIR”

Kozan Belediyesi’nin açıklamasında MHP’nin yaptığı açıklamaya sert tepki gösterildi. “Hadisenin yaşanması üzerine ilçemizde ve bölgemizde bulunan bazı basın ve yayın organları karşı görüş almaksızın bilinçli bir şekilde gerek Belediyemize gerek ise Belediye Başkanımız Sayın Musa Öztürk'e karşı algı operasyonu başlatmıştır” denilen belediye açıklamasında şunlar kaydedildi:

“Öte yandan Kozan Belediye Başkanımız Sayın Musa Öztürk'ün Milliyetçi Hareket Partililiğini tartışmak veya tartışmaya açmak ikinci ve üçüncü şahısların ne haddine düşer nede maksadına ulaşır. Olayların bilinçli ve planlı olarak bir yerlere getirilmek istendiği açık aleni ortadadır. Sonuç olarak yaşanan hadiselere üzüntü içerisinde karşılamaktayız. Gelişen konular ile alakalı olarak Kozan Belediye Başkanımız Sayın Musa Öztürk gerekli açıklamaları bilahare kamuoyuna yapacaktır.”

https://odatv.com/akplilerlemhplilerbirbirinegirdi19051815.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir