Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Ağustos 2019 ( 187 izlenme )
Reklamlar

AKP şakanın dozunu aştı! Ciğerlerimizi söküyorlar: Bursa'da da ağaçlar kesiliyor


Bursa Uludağ Üniversitesi yerleşkesinde KYK Yurdu inşaatı yapılacağı gerekçesiyle ağaçlar kesildi.


Bursa Uludağ Üniversitesi yerleşkesinde KYK Yurdu yapılacağı gerekçesiyle yüzlerce ağaç kesildi. İhale bedeli 78 milyon 885 bin TL olduğu öğrenilen KYK inşaatına öğrenciler tepki gösterdi. 

Üniversite yönetimi inşaat çalışmasının Gençlik ve Spor Bakanlığı sorumluluğunda yapıldığını açıkladı. 

KYK Yurdu yapılacağı gerekçesiyle ODTÜ’de kesilen ağaçlardan sonra aynı gerekçeyle Bursa’da da ağaç katliamı yaşanıyor. 

AÇIKLAYICI BİR BEYAN YOK 
Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Başkanı Necla Özkaplan Yörüklü BirGün’e yaptığı açıklamada,” Bursa Uludağ Üniversitesi Kampus alanı 1990’lı yıllardan bu güne oluşmuş kara çam ve sarı çam yoğunluklu bir flora çeşitliliğinde bulunmaktadır. Söz konusu inşaat alanı girişinde tespit edilen ağaç kesimine dair hangi kurumlardan ruhsat alındığını bilmiyoruz. Orman İşletme Müdürlüğü’nün eğitim amaçlı tahsis edilen bu alan için bir muvafakat vermiş olduğunu sanıyoruz. Uludağ üniversitesi Rektörlük Yapı İşleri departmanındaki yetkililer de bu konuda açıklayıcı bir beyanda bulunmadı” dedi.

https://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/akp-sakanin-dozunu-asti-cigerlerimizi-sokuyorlar-bursa-da-h136940.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Sağlıkta devrim'in geldiği son nokta... Hastaya 'Bugün git, 7 ay sonra gel' dediler! AKP'li bakanın eşinden komik savunma: 'Kilisenin akustiğini test ediyorduk!' Şaka filan değil ! RTE modern hırsızları tarif ediyor ! Zonguldak karantinası kafaları karıştırdı