Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Mayıs 2018 ( 77 izlenme )
Reklamlar

AKP tekmecilerle devam! O isim de aday!

24 Haziran seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvurusu yapanlar arasında, adı tekmeleriyle gündeme gelen isimler arasına AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan da yerini aldı.

Özge KAYMAKCI

301 madencinin hayatını kaybettiği Soma’daki faciadan bir gün sonra dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müşaviri olarak bölgeye giden ve bir madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel'in AKP'den milletvekili aday adayı olmasının ardından bir tekmeci daha AKP'den aday adaylığı listesinde yerini aldı. Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'na TBMM'de attığı uçan tekmeyle gündeme gelen AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan da milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptığını açıkladı. Meclisteki yüksek tansiyonlu tartışmalardaki çıkışlarıyla ve kavgalarıyla sık sık adını duyuran AKP'li Aslan, 24 Haziran seçimleri için İzmir'den aday olmak istedi. 

Aslan, daha önce de CHP'li vekillere ve Meclis'teki kadın gazetecilere yönelik küfürlü sözleriyle tepki görmüştü.

Zeyid Aslan'ın aday adaylığı başvusuna ilişkin konuşan Eminağaoğlu şunları söyledi, "Millet; barış, hukuk ve adalet içinde kendisinin temsilini istiyor. Hele de bu amaçla yetki verdiği kişilerin uçan tekmelerle yasa çıkarmasını istemiyor. Çoğunluk gücünden hareketle AKP iktidarı, hep dediğim dedik şekilde hesap vermeden istediği biçimde hareket etti. İşte bu seçimlerde uçan tekmeciye de diğer AKP adaylarına da İzmirliler gereken yanıtı vereceği gibi, bütün Türkiye'de de halk uçan tekmenin hesabını soracaktır."

 

tekme.jpg

Ne olmuştu?
2014 yılında, HSYK kanun teklifinin görüşüldüğü toplantıda gerginlik yaşanmıştı. Yaşanan gerginlik sırasında AKP'li ve CHP'li vekiller arasında itiş kakış yaşanmış, o esnada da AKP’li Zeyid Aslan'ın, Ömer Faruk Eminağaoğlu'na savurduğu uçan tekme gündeme damga vurmuştu. CHP, savcılığa suç duyurusunda bulunma kararı almış, Aslan tazminat cezasına mahkum olmuştu. 

 

55eb0907f018fbb8f8a6ca39.jpg

http://www.abcgazetesi.com/akp-tekmecilerle-devam-o-isim-de-aday-86081h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'un her kaldırımını her caddesini otoparka çeviren İspark'tan dudak uçuklatan zarar! İmam hatipteki 'utanç mektubu' kan dondurdu! Deniz Fener'inden kurbana dolar zammı! Soğan ekmek yeriz diyorlardı! İBB 6 aydır alacaklılarına ödeme yapamıyor! 500’dez fazla firma alacaklı…