Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Ağustos 2019 ( 52 izlenme )
Reklamlar

AKP'ye yıllarca hizmet eden isimden partisine zehir zemberek sözler! 'Ak Parti'ye hakkım geçtiyse haram olsun'


AKP’nin 18. kuruluş yıl dönümü için hazırlanan görselde Ahmet Davutoğlu’nun ve Abdullah Gül'ün silinmesine tepkiler giderek büyüyor.AKP tarihindeki en yüksek oyu almasına rağmen Erdoğan tarafından isti ettirilen Davutoğluiçin yapılan son ayıp, Davutoğlu'nu AKP tarihinden silmeye çalışmak oldu. AKP'nin ilk Başbakanı Abdullah Gül de AKP'nin görselinde yer almadı.

AKP 18. kuruluş yıldönümü için hazırladığı mesajda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Binali Yıldırım dönemine ve seçimlerine yer verirken, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu sildi. Mesajda Davutoğlu'nun 2014-2016 aralığında kazandığı seçimlere yer verilmedi.

Bu olay son dönemde yeni bir siyasi hareket adı ile gündeme gelen Ahmet Davutoğlu'nun destekçilerini kızdırdı. Davutoğlu dönemi AKP Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Cengiz Sunar, sosyal medyadan şu mesajı paylaştı:

"Böyle yaparak ne yapmaya çalışıyorsanız elinizde kalacak. Ama ben cürmüm kadar 2014-2016 arasında çalışan bir genç olarak en ufak menfaatim olduysa çoluğumdan çocuğumdan çıksın ama en ufak da hakkım varsa haram olsun. Onbinlerce insanın hakkına girmektir bu. Yazıklar olsun"

Davutoğlu'nu destekleyen diğer isimler de duruma tepki gösterdi:


http://www.krttv.com.tr/siyaset/akp-ye-yillarca-hizmet-eden-isimden-partisine-zehir-zemberek-sozler-h11284.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Başkan İmamoğlu’ndan bir ilk: Temel atmama töreni yapacağım! CHP’li Çelebi: İmza sayısı 600’ü geçti, bugün 634 bulunur Deniz Çakır’a hapis talebi! AKP'den sonra yerli girişimcilerin 48 milyar doları Türkiye'den nasıl çıktı?