Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
28 Haziran 2019 ( 45 izlenme )
Reklamlar

AKP yönetiminde çalıştırmama planı "Bu sonumuzu getirir"


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı ve Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü Kemal Öztürk, CHP’li başkanalara yönelik yetki darbesine tepki gösterdi.Yerel seçimlerde Ankara ve İstanbul gibi büyükşehir belediye meclislerinde üyelerin çoğunluğu AKP'den seçilirken belediye başkanlıklarını CHP'nin alması üzerine hükümetten belediye başkanlarının elini kolunu bağlamak için karşı hamleler gelmeye başladı.

Ticaret Bakanlığı'nın mayıs ayında yayımladığı genelge ile artık belediye iştiraklerine yönetici atama yetkisi belediye başkanlarından alınarak belediye meclisine verildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı ve Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü Kemal Öztürk, CHP’li başkanalara yönelik yetki darbesine tepki gösterdi.

Müdürü Kemal Öztürk, sosyal medya hesabından “Kanuni düzenlemelerde yeni değişiklikler yaparak ya da elindeki yetkileri kullanarak muhalefete ait belediye başkanlarını çalışamaz hale getirmek isteyen AK Partili yöneticiler var sanırım.  Peki bunun @Akparti nin sonunu getireceğini söyleyecek hiç kimse kalmadı mı orada?” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

https://odatv.com/bu-sonumuzu-getirir-28061901.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eş-dost akraba belediyesi! Bakanlık şehitler üzerinden 'zorunlu bağış' topluyor! Çok gecikmeden bir tarihi rekor daha! Dolarda son durum TTB Merkez Konseyi Başkanı Adıyaman 'Şehir hastaneleri kamu zararı oluşturuyor!'