Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Şubat 2020 ( 52 izlenme )
Reklamlar

AKP yönetimindeki İBB, halkın paralarını ‘Müslüman Alimler’ için saçmış!


İBB’nin AKP yönetiminde olduğu 2018 yılında düzenlenen Dünya Müslüman Alimler Birliği Toplantısı için 4 milyon 330 bin TL harcadığı ortaya çıktı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin AKP yönetiminde olduğu 2018 yılında Dünya Müslüman Alimler Birliği Toplantısı için toplam 4 milyon 330 bin TL harcadığı ortaya çıktı. 31 Mart yerel seçimlerinden önce Kasım ayında düzenlenen bir haftalık toplantı için dokuz ayrı ihale yapıldı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, sadece konaklama ihtiyacı için altı ayrı ihale açıldı. İhaleler sonunda, şirketlerle 2 milyon 364 bin TL’lik sözleşme imzalandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın da katıldığı bin 500 kişilik toplantının öğle ve akşam yemekleri için de yaklaşık iki milyon liradan fazla harcama yaptı.

CEVAHİR AİLESİNE 3 MİLYON TL

İBB’ye bağlı İstanbul Kültür ve Sanat Şirketi’nin yaptığı ihalelerin 3 milyon 184 bin TL’lik kısmını Cevahir Ailesi’nin sahibi olduğu şirketler tek başına katılarak aldı. Cevahir ailesinin Biz Cevahir İnşaat ile Cevahirler İnşaat Şirketi’ne tek başına katıldığı sadece iki konaklama ihalesiyle İBB kasasından 1 milyon 217 bin TL ödendi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Toplantısı Konaklama Hizmeti Alımı İşi başlığıyla 3 Eylül 2018 tarihinde yapılan ihaleye tek başına katılan Cevahirler İnşaat Şirketi’ne 1 milyon 5 beş bin TL ödenirken 3 Eylül 2018 tarihinde yapılan bir başka konaklama ihalesine yine tek başına katılan Biz Cevahir İnşaat Şirketi’ne 212 bin TL ödeme yapıldı.

İKİ MİLYON TL’LİK YEMEK

Toplantının “dokuz günlük yemek” masrafı için İBB kasasından yaklaşık iki milyon TL harcandı. Toplantı için toplam üç yemek ihalesi yapılırken ihaleleri yine Cevahir ailesinin sahibi olduğu şirket tek başına katılarak aldı.

Toplantı için 2 Kasım 2018 tarihinde yapılan dokuz günlük öğle yemeği ihalesiyle Cevahirler İnşaat Şirketi’ne 504 bin TL ödenirken akşam yemekleri için de Cevahirler İnşaat Şirketi’ne 1 milyon 7 bin TL ödendi. Toplantı Paketi ve Akşam Yemeği başlığıyla 31 Ekim 2018 tarihinde yapılan bir başka ihaleyle yine Cevahirler İnşaat Şirketi’nden 453 bin 300 TL’lik hizmet satın alındı.

https://www.abcgazetesi.com/akp-yonetimindeki-ibb-halkin-paralarini-musluman-alimler-icin-sacmis-78499

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaftancıoğlu: Seçim gecesi AKP ıslak imzalı tutanakların elimizde olup olmadığını araştırıyordu İmamoğlu'nun ilk icraatı 'Bana niye antrikot ? Birine antrikot birine musakka olmaz, yanlış. Bir dahakine hep aynı gelecek !' #İzmir #deprem'inde tepki çeken görüntüler! Tarım Bakanı enkaz üstünde telefonla konuştu, danışmanı videoya çekti! Muratpaşa Belediyesi, salgın sonrası gıda krizi riskine karşı boş arazilere mısır ekti !