Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Mart 2019 ( 44 izlenme )
Reklamlar

Aman dikkat! Bu oylar geçersiz…


Seçimlerde hangi oyların iptal edileceği belirlendi. Sandık kurulunca verilen biçim ve renkte olmayan, YSK filigranı bulunmayan oy pusulaları, Hiçbir yerinde 'evet' ya da 'tercih' mührü basılmamış oy pusulaları geçersiz sayılacak.Birden fazla tercih mührü basılmış oy pusulaları, Partilere ayrılan alandan taşan ‘tercih’ veya ‘evet’ mührü basılan oy pusulaları, Sandığın ait olduğu seçim çevresinden başka bir seçim çevresi için düzenlenmiş oy pusulaları da iptal edilecek.
Yırtılmış veya koparılmış oy pusulaları, ‘Tercih’ veya ‘evet’ mührü dışında herhangi bir özel işaret, isim, imza, mühür veya parmak izi basılmış oy pusulaları. Karalanmış, çizilmiş veya işaretlenmiş oy pusulaları geçersz olacak.
Pusulada yer alan matbu yazıların ve şekillerin dışında yazılar, harfler, sayılar yazılmış veya şekiller çizilmiş oy pusulaları'' iptal edilecek. Geçen seçimde çok tartışılan ve sandık kurulu mührü vurulması unutulan pusulalar ise YSK filigranlı ise yine geçerli olacak.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/aman-dikkat-bu-oylar-gecersiz-4226823/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul Müftüsü'nden tarikatlar için 'çözüm': Şeriatın koyduğu esaslar egemen olmalı Erdoğan’ın afişini kesen operasyonla yakalandı! CHP afişini kesen ise… Merkez Bankası'nın net rezervi 20 günde 9,2 milyar dolar azaldı! Çok sayıda at ve eşek kemiği bulundu!