Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Mart 2019 ( 43 izlenme )
Reklamlar

Aman dikkat! Bu oylar geçersiz…


Seçimlerde hangi oyların iptal edileceği belirlendi. Sandık kurulunca verilen biçim ve renkte olmayan, YSK filigranı bulunmayan oy pusulaları, Hiçbir yerinde 'evet' ya da 'tercih' mührü basılmamış oy pusulaları geçersiz sayılacak.Birden fazla tercih mührü basılmış oy pusulaları, Partilere ayrılan alandan taşan ‘tercih’ veya ‘evet’ mührü basılan oy pusulaları, Sandığın ait olduğu seçim çevresinden başka bir seçim çevresi için düzenlenmiş oy pusulaları da iptal edilecek.
Yırtılmış veya koparılmış oy pusulaları, ‘Tercih’ veya ‘evet’ mührü dışında herhangi bir özel işaret, isim, imza, mühür veya parmak izi basılmış oy pusulaları. Karalanmış, çizilmiş veya işaretlenmiş oy pusulaları geçersz olacak.
Pusulada yer alan matbu yazıların ve şekillerin dışında yazılar, harfler, sayılar yazılmış veya şekiller çizilmiş oy pusulaları'' iptal edilecek. Geçen seçimde çok tartışılan ve sandık kurulu mührü vurulması unutulan pusulalar ise YSK filigranlı ise yine geçerli olacak.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/aman-dikkat-bu-oylar-gecersiz-4226823/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk tarımı böyle çökertiliyor! CHP Milletvekili Özgür Özel'den müthiş açıklama 'Bylock, Aselsan ve Tübitak'ta özel olarak tasarlanmış !' Parkta oynayan çocuklara kurşun yağdırdı: Serbest bırakıldı! İşte Binali Yıldırım'ın devasa mal varlığı ! Herkes izlemeli !