Home
14 Temmuz 2018 ( 123 izlenme )
Reklamlar

Amerikan askerleri Türk ordusunu böyle gözetliyor!

Mutabakata göre 4 Temmuz’da PKK’nın Suriye kolu YPG’lilerin tamamının kentten ayrılması gerekiyorken, belli başlı kişiler dışında, YPG’nin Münbiç’teki esas varlığı devam ediyor.


Türkiye ve ABD arasında Haziran ayında imzalanan Münbiç mutabakatında henüz bir ilerleme sağlanamadı. Mutabakata göre 4 Temmuz’da PKK’nın Suriye kolu YPG’lilerin tamamının kentten ayrılması gerekiyorken, belli başlı kişiler dışında, YPG’nin Münbiç’teki esas varlığı devam ediyor.

Mutabakata göre Türk ve ABD askerleri Münbiç’te ayrı ayrı bağımsız devriye faaliyeti gerçekleştireceklerdi. Türk askerleri şu ana kadar 12 devriye görevini gerçekleştirdi. Güvenlik kaynakları, devriye faaliyetlerinin ABD’nin oyalaması olduğunu öne sürülüyor.

Güvenlik kaynakları, ABD askerlerin attığı devriyelerin, Türk askerinin devriye rotasından çıkıp, çıkmadığını denetlemekten ibaret olduğunu söyledi ve devriye faaliyetlerinin Münbiç kent merkezinde değil, kentin dışında yapıldığını da vurguladı.

Münbiç’te şu an 400500 civarında YPG’li olduğu ifade ediliyor. Aynı zamanda YPG’lilere askeri eğitimlerin verildiği bir askeri kamp da bulunuyor. YPG’nin Münbiç’ten çıkması durumunda PKK’nın Fırat’ın batısındaki varlığı tamamen sona ermiş olacak.

İşte TSK’nın 28 Haziran’da yaptığı 6. devriye görevini izleyen ABD askerlerinin fotoğrafları:

Masum Gök

https://odatv.com/amerikanaskerleriturkordusunuboylegozetliyor13071820.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaftancıoğlu’ndan Soylu’ya: "Bukalemun bile olamazsın, değişik!" Kahramanmaraş'ta meydana gelen ikinci depremin yeni görüntüleri ortaya çıktı! Abdullah Gül'e yakın gazeteciden bomba iddialar Ankara kulislerini salladı! "Erdoğan bırakıyor, yerine aday olacak isim tartışılıyor" Operaya giden Binali Yıldırım'a protesto 'Her Şey Çok Güzel Olacak ! Mustafa Kemal'in Askerleriyiz !'