Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Kasım 2019 ( 16 izlenme )
Reklamlar

Anayasa Mahkemesi'nden 2,5 milyon liralık 'temsil ve tanıtma' harcaması!


Anayasa Mahkemesi’nin 2 milyon 455 bin 554 liralık ‘temsil ve tanıtma’ harcaması yaptığı ortaya çıktı.


Sözcü'de yer alan habere göre, CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Sevda Erdan Kılıç, Sayıştay'ın Anayasa Mahkemesi 2018 Yılı Denetim Raporu hakkında, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi. Kılıç, “Sayıştay raporunda 4 bin 566 lira sosyal güvenlik primi ödemeleri gecikme cezası ve zamları yer alıyor. Anayasa Mahkemesi gibi adaletin en tepesinde bulunan ve örnek olması gereken bir kurumun SGK primlerini zamanında ödemediği için ortaya çıkan 4 bin 566 liralık fazla ödemenin açıklanması gerekir. Anayasa Mahkemesi bile SGK primlerini gecikme cezasıyla öderse vatandaş ne yapsın?” dedi.

Kılıç, bilançoda dikkat çeken başka bir kalemin de 2 milyon 455 bin 554 Liralık temsil ve tanıtma gideri olduğunu vurgulayarak, “Yüksek Mahkeme, ne yapmıştır da bu kadar yüksek bir temsil ve tanıtma gideri harcaması gerçekleştirmiştir. Bununla ilgili gerekli açıklamayı Anayasa Mahkemesi'nin yapması gerekmektedir?” açıklaması da yaptı.

https://www.birgun.net/haber/anayasa-mahkemesi-nden-2-5-milyon-liralik-temsil-ve-tanitma-harcamasi-275309

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatih Altaylı: Köprülere 'gizlice' yüzde 100 zam! ODTÜ, geleneği bozmadı! İşte mezuniyet törenine damga vuran pankartlar Şehir hastaneleri yine eleştirilerin odağında! Hastane harcamaları sağlıkçılara ayrılan bütçeden ödeniyormuş! Test kitlerinin sahibi Bioeksen konuştu: İhaleyi kazandık, onay süreci devam ediyor