Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
24 Ekim 2018 ( 597 izlenme )
Reklamlar

Andımız kararı sonrası hükümetin hedefi olan Danıştay Başkanı’ndan açıklama

Öğrenci Andı kararından sonra hükümetin eleştirilerinin hedefi olan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Beştepe'de düzenlenen sempozyumda, "Danıştayın faaliyetlerinde tabi olduğu tek ilke kuşkusuz hukukun üstünlüğüdür." dedi.

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör , Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen Danıştay Sempozyumu’nda, Öğrenci Andı ile ilgili karara hükümet cephesinden gelen eleştirilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Güngör özetle şunları söyledi:

Danıştayın faaliyetlerinde tabi olduğu tek ilke kuşkusuz hukukun üstünlüğüdür. Unutulmamalıdır ki, hukuki güvenlik ilkesi, hukukun üstünlüğünün temel unsurlarındandır.”

Türk milleti adına karar veren hakimlerin, hukukun evrensel ilkeleri yanında özellikle içinde yaşadıkları toplumun değerleriyle çelişmeyen, adalet duygusunu güçlendiren kararlarıyla güven yaratan bir yargı düzeni, hepimizin arzusudur.”

“Danıştayın verdiği karaların hukuki sınırlar içinde bilimsel yönden eleştirilmesi mümkündür. Yargı mensupları olarak kararlarımızın bilimsel eleştirisine her zaman açığız.”

“Yargı kararlarının taraf menfaati bakışıyla değil, objektif, bilimsel kriterlere göre değerlendirilmesinin hukukun gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

“Yargılama süreci devam eden bir dava hakkında görüş beyan edilmesinin, hukuka, adalete ve yargıya olan güveni sarsacağı unutulmamalıdır.”

http://halktv.com.tr/andimiz-karari-sonrasi-hukumetin-hedefi-olan-danistay-baskanindan-aciklama-343001

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Korkunç artış! Protestolu senetler 7 Milyar liraya çıktı! Elinde alev makinesi ile görüntülendi ! Ağaçları Orman Bakanlığı görevlisi mi tutuşturdu ? Şok Erdoğan yorumu! Nilhan Osmanoğlu’ndan olay sözler… Zafer Havalimanı’nın Hazine’ye olan yükü artıyor!