Home
29 Ekim 2022 ( 15 izlenme )
Reklamlar

Anıtkabir ziyaretine damga vuran kare! Akşener ve Bahçeli böyle konuştu

Anıtkabir ziyaretine damga vuran kare! Akşener ve Bahçeli böyle konuştu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla devlet yetkilileri Anıtkabir'i ziyaret ederek Atatürk'ün karşısına çıktı. Ziyaret sırasında MHP lideri Devlet Bahçeli ve İYİ parti lideri Meral Akşener'in görüntüleri objektiflere takıldı. Bir süredir aynı partide omuz omuza duran ikilinin yıllar sonra ilk kez bir araya geldiği görüldü.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet yetkilileri bu sabah Anıtkabir'i ziyaret etti. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katıldı.
EL SIKIŞIP KONUŞTULAR
MHP'den ayrıldıktan sonra İYİ Parti'yi kuran Akşener ile MHP lideri Bahçeli arasında siyasi tartışmalar yaşansa da iki lider bugün dikkat çeken bir tablo ortaya koydu. Bir süre yan yana sohbet eden ikili, daha sonra el sıkışarak ayrıldı.

"EVİNE DÖN" ÇAĞRISI YAPMIŞTI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz aylarda eski MHP'li Meral Akşener'e partisine geri dönmesi çağrısında bulunup, "Zillet ittifakının üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP'nin Ayasofyai Kebir Camii Şerif'e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım'ın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener'in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense evde olmak isabetli bir tercihtir." demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik "Evine dön" çağrısı hakkında "Olabilecek, en makul çizgide bir davettir. Birlik, beraberliğin tesisine yönelik bir adım olabilir" ifadelerini kullanmıştı.

"LÜTFEN ORTAĞI İLE İLGİLENSİN"
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise bu çağrıya şöyle cevap vermişti: "Sayın Erdoğan'a bir çağrıda bulunmak istiyorum; ortağı ile ilgilensin, ne zaman sayın Erdoğan'ın ilgisi azalıyor, Sayın Bahçeli başta ben olmak üzere partime saldırıyor. Biz bundan bıktık, lütfen ortağı ile ilgilensin. Diğer taraftan siyasi magazin konularında konuşmayı siyasi nezaketle bağdaştırmadığımı söylemek isterim. Sayın Bahçeli'nin en önemli özelliği kendisinin ısrarla altını çizdiği nezaketidir. Ama Türkiye'nin özellikle ekonomi noktasında problemleri olduğu bir dönemde, üzerine salgın yaşadığımız dönemde esnafımızın, işçimizin, işsiz gencimizin ve tarımımızın birçok sorunu varken milletimizin sesini duymak ve o sese cevap vermek yerine siyasi magazinle meşgul olmasını da hiç hoş bulmadığımı ifade etmek isterim."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2018 Asgari ücret zammıyla dananın kuyruğu kopacak! Asgari ücret zammı belli oluyor… Meclis Başkanı Mustafa Şentop, yeni FETÖ ağı buldu Aynı gün kentteki 8 okuldan Atatürk büstlerini çaldılar! 1 Mayıs operasyonları sürüyor: Dün 38 kişi tutuklanmıştı, bugün pek çok kişi kapısı kırılarak gözaltına alındı