Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Ekim 2019 ( 26 izlenme )
Reklamlar

Ankapark böyle batmış! İnanılmaz miktar!


750 milyon dolarlık proje ‘Ankapark’ battı


Ankara’da AOÇ arazisi üzerine yapılan Ankapark açıldıktan 6 ay sonra battı. Yeni başkan Yavaş, “Belediyenin 30 yıllık yardım parası gitti” dedi. AKP’li eski başkan ateş püskürdü.
Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in, yılda 10 milyon turistin ziyaret edeceğini vadedip, milyarlarca lira harcayıp yaptırdığı Ankapark, açılışından 6 ay sonra battı.

Bilet ücretleri düşürülmesine rağmen kimsenin gitmediği Ankapark'ı, yıllık 26 milyon 400 bin liraya 29 yıllığına kiralayan şirket, işçilerine bile maaş ödeyemez oldu. Mallarına da haciz geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ‘'Ankapark 750 milyon dolara mal oldu ve orası battı. Bu para, belediyenin ailelere yaptığı yardımı 30 yıl boyunca karşılar” dedi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan da, “Batacağı belliydi, AOÇ arazisini de katlettiler. Bu israfın sorumlusu Gökçek'tir, yargılanmalı ve zarar da Gökçek'ten tazmin edilmelidir” açıklamasını yaptı.

‘İsrafpark' olarak anılan Ankapark'a 10 milyon lira ödenen 240 adet dinozor maketi de getirilmişti.

‘LAFI YEDİRECEĞİM'

Gökçek ise Yavaş'ın açıklamalarına tepki gösterdi. Sosyal medyadan, “Yavaş dün akşam Ankapark'ın 700-750 milyon dolara mal oldu dedi. Bu lâfı size yedireceğim. Mavi Masa'ya müracaat edip resmen faturaları istedim” ifadelerini kullandı.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/750-milyon-dolarlik-proje-ankapark-batti-5367516/?fbclid=IwAR2pca7CSlgw85oLMnvl4hO0OCY180J9leA8dE5WepHwPA8qJkr57pcLnU8

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vatandaş ‘komisyonculuğa’ soyundu: Ücretsiz kömür sosyal medyadan satıldı! Aile Bakanı: "Son 15 yılda yoksulluğu en fazla azaltan ülke Türkiye!" Eşi eve berber çağırdı, coronadan hayatını kaybetti! Karamollaoğlu: AKP’nin yüzde 70’i içeri girer!