Home
27 Ocak 2024 ( 8 izlenme )
Reklamlar

Ankara için iki anket: Biri başa baş diğerinde Yavaş fark atıyor!


Yerel seçimler yaklaşırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi için iki anket yayınlandı. Bir ankette yarış başa başken, diğer ankette Mansur Yavaş, AKP adayı Turgut Altınok’a fark atıyor.Yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Yerel seçim hesaplarını ‘kazanacak aday’ vurgusu üzerinden kuran Cumhur İttifakı, 2019’da kaybettiği Ankara’da mevcut büyükşehir belediye başkanı CHP’li Mansur Yavaş‘a karşı Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’u yarışa soktu. İYİ Parti’de kendi logosuyla çıktığı seçim yarışında o da Cengiz Topel Yıldırım’la yarışacak.

Şu an için Ankara özelinde üç belediye başkan adayı görülüyor. Anket şirketleri de Başkent’te yaptığı anket sonuçlarını yayınlamaya başladı.

Ankara için üç anket şirketinden verileri şu şekilde:

ASAL ANKETİNDE BAŞA BAŞLAR AMA YAVAŞ ÖNDE

Asal Araştırma şirketi 31 Mart yerel seçimleri için katılımcılara “Bu pazar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi olsa hangi siyasi partiye oyunuzu verirsiniz?” sorusunu yöneltti.

Şirket, sonuçları paylaşırken “Mansur Yavaş, Turgut Altınok’tan 2.1 puan önde.. Her şeye rağmen Mansur Yavaş önde olsa da kafa kafaya bir seçime doğru gidiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Gazete Pencere’de yer alan habere göre sonuçlar şöyle:

Oy kullanmayacağım: Yüzde 4,9

“Kararsızım“: Yüzde 8,6

Diğer Parti Adayları: Yüzde 3,0

Yeniden Refah Partisi Adayı: Yüzde 1,5

DEM Parti Adayı: Yüzde 2,6

İYİ Parti Adayı: Yüzde 4,1

AKP Adayı Turgut Altınok: Yüzde 36,6

CHP Adayımevcut Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: Yüzde 38,7

MANSUR YAVAŞ YÜZDE 57, TURGUT ALTINOK YÜZDE 40

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışan Mansur Yavaş ve Turgut Altınok arasındaki puan farkı ise dikkat çekti. AREA Araştırma Ankara Büyükşehir Belediyesi seçimleri için yaptığı anket sonucuna göre oy oranları şöyle:

Mansur Yavaş: Yüzde 57

Turgut Altınok: Yüzde 40.1

Diğer: Yüzde 2.9

Tele1

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul’un göbeğine HAMAS sözcüsünün posteri asıldı Ahmet Necdet Sezer açıkladı: Ankara’daki ışıklar neden yandı? Yeni dönemin ilk ders zili yarın çalacak: Asgari ücretli velinin çocuğu aç kalacak Bir sigara grubuna daha zam geldi!