Home
23 Aralık 2022 ( 156 izlenme )
Reklamlar

Apar topar sildiler: Sabah gazetesi erken seçim için tarih verdi!


İktidara yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesinde yayımlanan bir haberde erken seçim tarihi verildi. Ancak haberin o bölümü apar topar kaldırıldı.Seçimlere giderken öne çıkan 14 Mayıs tarihi, AKP’li Sabah gazetesinde haber oldu. Bu tarih duyurulduktan kısa süre sonra ilgili bölüm haberden çıkarıldı.

Diken'in aktardığına göre “2023 yılının haziran ayında yapılması gereken cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim sürecinin takvimi ortaya çıktı” denerek yapılan haberde, cumhurbaşkanlığı adaylıklarının 12 Nisan’da kesinleşeceği ve milletvekili listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na 20 Nisan’da teslim edileceği kaydedildi.

Apar topar sildiler: Sabah gazetesi erken seçim için tarih verdi!  Resim: 2
Apar topar sildiler: Sabah gazetesi erken seçim için tarih verdi!  Resim: 3
Muhalefetin erken seçime ‘Evet’ dememesi durumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Resmi Gazete’de yayımlanacak kararıyla seçime gidileceği belirtilen haberde şunlar kaydedildi:

Apar topar sildiler: Sabah gazetesi erken seçim için tarih verdi!  Resim: 4
“Muhalefet desteği sağlanmazsa Cumhurbaşkanının kendi yetkisini kullanarak seçimleri öne çekmesi bekleniyor. Bu kararın en geç 13 Mart’a kadar verilip Resmi Gazete’de yayınlanması gerekiyor.

Apar topar sildiler: Sabah gazetesi erken seçim için tarih verdi!  Resim: 5

Seçimin 14 Mayıs’ta yapılması halinde takvim 30 Mart’ta başlayacak, cumhurbaşkanlığı için adaylık gösterme süresi 4 Nisan’da sona erecek.

100 imza ile cumhurbaşkanlığına aday gösterme tarihi ise 8 Nisan.”


Apar topar sildiler: Sabah gazetesi erken seçim için tarih verdi!  Resim: 6


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Stephen Hawking hayatını kaybetti Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Yargıtay’dan emsal karar Gazze’de büyük yıkım büyük sürgün İBB’nin parasını bulduğu 6 projeye tek imzalık onay çıkmadı!