Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Aralık 2017 ( 283 izlenme )
Reklamlar

Artık imamlara da o yetki verildi!

Müftülere nikah yetkisinin verilmesinin ardından şimdi de yapılan bir düzenleme sonrası imamlar resmi nikah kıyabilecek. AKP daha önce konuyla ilgili çıkan haberleri "sadece müftüler kıyacak" diyerek yalanlarken, düzenleme sessizce hayata geçirildi...

AKP'nin gerici adımlarına her gün bir yenisi eklenirken, müftülere verilen nikah kıyma yetkisinin kapsamı da genişletildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemeyle artık müftü ile muhtarların yanı sıra imamlar da resmi nikah kıyabilecek. 

AKP'nin yayın organlarından Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, evlendirme yönetmeliği değişikliğine göre, İçişleri Bakanlığı il ve ilçe müftülerine ve müftülük personeline evlendirme yetkisi verebilecek. İl ve ilçe müftülüklerinde evlendirme memurluğu yetkisi verilecek personel de bakanlıkça belirlenecek.

Resmi nikahı, belediye başkanı veya başkanın görevlendireceği nikah memurunun yanı sıra müftüler de kıyabilecek. Bunun yanı sıra müftülüğe bağlı görev yapan memurlar yani imamlar nikah kıyabilecek. 

AKP'nin kendi üyeleriyle doldurduğu Anayasa Mahkemesi, 2015 yılında resmi nikah olmadan yapılan imam nikahını suç kapsamından çıkarmıştı.

Düzenleme açık bir çocuk istismarı olan "çocuk evliliklerini" meşrulaştırma adımı olarak tepki konusu olmuştu.

http://www.abcgazetesi.com/gemiyi-yine-yalanla-yuruttuler-artik-imamlara-da-o-yetki-verildi-70995h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul Valiliğinin Çapa açıklamasında skandal detay: Deniz kumu! AKP’li vekilden Egemen Bağış atamasına sert tepki! 'Saygı göstermemizi kimse beklemesin' AKP’li isim: Bizim cenahın Ekrem İmamoğlu ile ilgili yaptıklarından rahatsızım’ İmamoğlu’ndan 30 Ağustos mesajı: Birlik ve beraberliğimizi bu bayramlarda diri tutacağız