Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
18 Aralık 2017 ( 6026 izlenme )
Reklamlar

ASELSAN cinayetlerinde şok gelişme! İtiraf etti: ‘Ben öldürdüm’

ASELSAN cinayetlerini aydınlatacak önemli bir itiraf geldi. İşte haberin ayrıntıları;

F-16 teknisyeni Hafız Koca'nın siyasi cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Katil Mustafa Değirmenci, infaz emrini FETÖ tutuklusu Tuğgeneral Sadık Köroğlu'ndan aldığını ifade etti.

FETÖ’ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin başarısız olmasıyla birlikte yapılan geniş çaplı operasyon ve soruşturmalar kapsamında terör örgütü çözülmeye başladı.

Hrant Dink, Muhsin Yazıcıoğlu, Haydar Meriç, Cezvet Soysal, Zirve Yayınevi ile Rahip Santoro cinayetleri FETÖ’nün kirli emellerine ulaşmak için başvurduğu kriminal bir kaç örnekten sadece bir kaçı...

Ankara Başsavcılığı 11 yıl önce adi bir gasp sonucu katledildiği gerekçesiyle kapatılan F-16 teknikeri Hafız Koca cinayeti dosyasını tozlu raflardan indirerek yeniden incelemeye aldı.

Savcılığı harekete geçiren ise Koca’nın katili Mustafa Değirmenci’nin cinayeti Akıncı Üssü’nde yakalanan Tuğgeneral Sadık Köroğlu’nun talimatıyla işlediğini itiraf etmesi oldu.

Jandarma muhbiri olduğunu itiraf eden katil Değirmenci, kendisine önce ASELSAN Mühendisleri Hüseyin Başbilen ile Halim Ünsem Ünal’ın öldürülmesi talimatı verildiğini ancak, bunları yapmadığını daha sonra ise Hafız Koca’nın öldürülmesinin emredildiğini söyledi. Jandarmanın kendisini bir çok operasyonda kullandığını itiraf eden Değirmenci cinayet talimatını ise o dönem Jandarma Binbaşı olan FETÖ’cü Sadık Köroğlu ile yine o dönem Jandarma İstihbarat astsubay oğuz kod isimli C.A, Astsubaylar A.E ile Y.Ç'den belirtti.


İTİRAF ETTİLER

Cinayetten 11 yıl sonra Hafız Koca’nın aslında jandarma içindeki FETÖ’cü istihbaratçıların organize ve planlı bir eylemi sonucu katledildiği kanaatine varan savcılığın, Milli İstihbarattan da destek alarak suç ortaklarının ortaya çıkarılmasında önemli verilere ulaştığı öğrenildi. Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvelikli Cezaevinde yatan katil Mustafa Değirmenci’nin, Jandarma Okullar Komutanı Tuğgeneral Sadık Köroğlu’nun talimatıyla öldürdüğünü itiraf etmesi üzerine suç ortakları amcasının oğlu Caner Değirmenci ile Gökhan Ecer tekrar sorgulandı. Sorgulanan her iki mahkum da ifadelerinde, Mustafa Değirmenci’nin Jandarma İstihbaratla çalıştığını ve cinayeti işledikleri süreçte jandarma ile sık sık görüştüğünü doğruladı. Mahkumların verdiği bilgiler ışında Hafız Koca ile ASELSAN dosyasını tozlu raflardan indiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı derinleştirerek katilerin jandarma ile bağlantılarını mercek altına alındı.

https://www.siyasetcafe.com/aselsan-cinayetlerinde-sok-gelisme-itiraf-etti-ben-oldurdum-28386h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bunu ekonominin başındaki isim söylüyor! Şimşek: Ortalık toz duman AKP’li yönetici fena bombaladı: Eş, dost, akraba, sekreter... Mal varlıkları araştırılsın! İBB'de kayırma düzeni: Reklam panolarını işleten şirketin sahipleri 'tanıdık' TRT'nin bilim yarışmasında 'Organik hoşaf' projesi 'Alzheimer hastalarına akıllı çip' projesini yendi !