26 Kasım 2022 ( 4 izlenme )
Reklamlar

"Ben ekonomistim Kılıçdaroğlu vergi memuru" demişti, 1 yılda etiketleri bu hale getirdi!


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ‘yeni ekonomi modeline' geçtiğini 1 yıl önce duyurdu. Aradan geçen sürede milyonlarca yurttaş ağır bir bedel öderken, uygulanan politika marketteki fiyat etiketlerini de çarpıcı bir şekilde değiştirdi...


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Kasım 2021'de katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada Türkiye'nin ‘yeni ekonomi modeline' geçtiğini ilan etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni ekonomi modeliyle, yüksek faiz vererek sıcak para çekme politikasını elimizin tersiyle itiyoruz. Düşük faizle, üretimi ve ihracatı destekleyeceğiz” demişti.

Ancak uygulanan program ile ekonomide tüm dengeler alt üst oldu. Enflasyon canavarı günden güne büyürken, hayat pahalılığından şikayet edenlerin sayısı da arttı. Erdoğan’ın bu duruma cevabı “Enflasyon aşılamaz bir ekonomik tehlike değildir. Ben ekonomistim” oldu.

SÖZCÜ, Kasım 2021 ve Kasım 2022 dönemini kapsayan son bir yıllık dönemde yaygın bir market zincirinde bazı temel ihtiyaç ürünlerinde yaşanan fiyat değişimini inceledi. İşte bakanın gözünü alan o tablo…

Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir