Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
24 Aralık 2018 ( 75 izlenme )
Reklamlar

Askeri fabrikanın özelleştirilmesine tepki!

Donanma Komutanlığı'ndaki Gölcük Tersanesi'nde çalışan, Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi üyesi işçiler, Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü'nün özelleştirme kapsamına alınmasına tepki gösterdi. İşçiler, ellerindeki dövizlerle özelleştirme kararını eleştirirken, Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız, "Askeri fabrikalar; milli servettir, işçinin ve emekçinin evidir" dedi.


Gölcük Tersanesi'nde çalışan işçiler, Anıtpark Meydanı'nda toplanıp, Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü'nün özelleştirme kapsamına alınmasına tepki gösterdi. Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi üyesi işçiler, ellerinde taşıdıkları dövizlerle özelleştirme kararını eleştirirken, askeri fabrikaların kendilerinin evleri olduğunu söyledi. Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi Başkanı Yıldız da yaptığı konuşmada özelliştirmeye tepki gösterdi. Yıldız, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile 20 Aralık tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 481 sayılı karar ile sendikamızın örgütlü olduğu Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrika Genel Müdürlüğü'ne ait, Sakarya Arifiye'de bulunan 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü iş yeri maalesef özelleştirme kapsamına alınmıştır. Türk Harb-İş Sendikası olarak bizler söz konusu karar olan 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü'nün 25 yıllığına işletme hakkı, özel sektöre devredilme kararını kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. Kurulduğu 1975 yılından bugüne Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde milli savunma sanayine ciddi katkıları bulunan bu iş yerimizin ani bir kararla özelleştirme kapsamına alınması ve bu karar ile ilgili hiçbir yetkiliden açıklama yapılmaması, 714'ü işçi olmak üzere 927 personeli derinden üzmüştür. 3- 5 bürokratın şahsi heveslerine, ülke savunmasının kaderi teslim edilemez. Bu teslimiyetçi anlayıştan ve bu yanlış karardan dönünüz. Bizlere tatminkar açıklama yapılana kadar ve bu karardan dönülene kadar tüm üyelerimiz ile geleceğimize sahip çıkmak için her türlü hukuki yolları ve üretimden gelen gücümüzü sonuna kadar kullanacağız" diye konuştu. 

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/calisma_yasami/1180222/Askeri_fabrikanin_ozellestirilmesine_tepki.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TRT ‘tarafsız’ olduğu için ‘TRT payı’ ödüyormuşuz! Muharrem İnce'den Tayyip Erdoğan'a muhteşem gemi göndermesi ! Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci tutuklandı! Milli Piyango'dan saat sürprizi! Çekiliş sonuçları 19:00'da belli oluyor!