Home
13 Temmuz 2020 ( 45 izlenme )
Reklamlar

Askeriye'de koronavirüs paniği: Çok sayıda askerin testi pozitif!


Burdur Valiliği, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı’ndaki askerlerde koronavirüs tespit edildiğini Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan askerlerin, Kredi Yurtlar Kurumuna ait bir yurtta izolasyona alındığını açıkladı.Burdur'da, bedelli askerlerin de vatani görevini yerine getirdiği 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı’ndaki askerlerde koronavirüs tespit edildi. COVİD 19 testi pozitif çıkan askerlerden bir bölümünün Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı, bir bölümünün de, Kredi Yurtlar Kurumuna ait bir yurtta karantinaya alındığını bildirildi.

15 YAKIN ASKERİN POZİTİF ÇIKTIĞI SÖYLENDİ

Burdur'da askerlerde konovirüs tespit edildiğini Burdur Valiliği de doğrularken askerlerin sağlık durumunun iyi oluğu belirtildi. Valilik'ten yapılan açıklamada şöyle denildi: "58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı’nda vatani görevini yapmakta olan askerler arasında Covid19 vakası tespit edilmesi üzerine, testi pozitif çıkan askerler Burdur Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Yapılan filyasyon çalışmasında pozitif vakalarla temaslı olan Askerler Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda izola edilmiş odalara alınmışlardır. Bir çoğu asemptomatik olan askerlerimizin tamamının genel sağlık durumu iyidir." Koronavirüs testi pozitif çıkan askerlerden biri, ANKA’ya yaptığı açıklamada rahatsızlanması üzerine Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını, burada kendilerine koronavirüs testi uygulandığını ancak sonucunun paylaşılmadığını söyledi. “Koronavirüs testimizin pozitif çıktığını komutanlarımızdan öğrendik” diyen asker, kendilerinden önce de testi pozitif çıkan askerlerin yurda getirildiğini aktararak, “Karşı bloğumuzda rahatsızlığı olmayan ancak izolasyona alınan 100 kadar asker arkadaşımız var. 15’e yakın kişinin de testi pozitif çıkmış. Ben buraya geldiğimde daha önce sevk edilen askerler de olduğunu anladım. Şu an için bilgi verilmiyor” dedi.

https://abcgazetesi.com/coksayidaaskerintestipozitif351719

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘Sende cin var’ diyerek dolandırdı, onu da bahis sitelerine kaptırdı! Arda Turan kendisini dolandıran Seçil Erzan’a sahip çıktı: "Ne yapmış olursa olsun bir kadındır" Eski MHP'li başkan cinsel tacizden yargılanıyor: 'Bana bir şey olmaz!' Bakanlık, Soma'da söz verdiği tazminatı ailelere ödememiş!