Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
18 Mart 2019 ( 34 izlenme )
Reklamlar

Atatürk büstüne saldıran sanığın cezası belli oldu!


Adana’da 3 okuldaki Atatürk büstüne silahla ateş edip molotof kokteyli attığı;gerekçesiyle yargılanan sanığa 18 yıl 8 ay hapis cezası verildi. atatürk büst

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Ali Balduz ve avukatı katıldı. Esas hakkındaki değerlendirmesi alınan cumhuriyet savcısı, sanığın 2017 yılında 2 okuldaki Atatürk büstüne silahla ateş ettiğini ve olay yerini gösteren kamera kayıtlarıyla suçunun sabit olduğunu belirtti. Savcı, bu durumun dikkate alınarak sanığın üzerine atılı ‘silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’, ‘tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme’, atatürk büst

‘Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun’a muhalefet’ ve ‘Atatürk’ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veya kabrini kırma veya bozma’ suçlarından cezalandırılmasına karar verilmesi yönünde görüş sundu.

79 YIL HAPİS İSTENMİŞTİ

Esas hakkındaki mütalaaya karşı söz hakkı verilen sanık Balduz, suçlamaları reddederek tahliyesini ve beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, Balduz’u dört suçtan 18 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Adana’da 2017 yılında Dumlupınar mahallesinde bulunan Kanuni İlköğretim Okulu’nun bahçesindeki Atatürk büstüne molotof kokteyli, Meydan mahallesindeki Cumhuriyet Ortaokulu ve Cumhuriyet Anaokulu bahçesindeki büstlere de silahla ateş ettiği iddiasıyla tutuklanan Ali Balduz hakkında 79 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

https://www.abcgazetesi.com/ataturk-bustune-saldiran-sanigin-cezasi-belli-oldu-3328

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce’den TÜİK’teki görevden almalara tepki! İmamoğlu 'Şu ana kadar vakıflara verilmiş 357 milyon lirayı iptal ettik, yemek adı altında bir vakfa 56 milyon lira verilmiş !' Atatürk’ün mirası kiraya çıkacak! Ceylan İnşaat da konkordato istedi!