Home
10 Şubat 2018 ( 654 izlenme )
Reklamlar

Atatürk düşmanı ismin kitabını okullarda dağıttılar!

Gaziantep'te AKP'li Şahinbey Belediyesi tarafından okullarda dağıtılan bir kitap, tartışmalara neden oldu.

AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu

Atatürk’e hakaret etmesiyle tanınan Yeni Akit gazetesi yazarı Yavuz Bahadıroğlu'nun kitaplarının Şahinbey Belediyesi tarafından tüm ortaokul ve liselerde dağıtılması tepki topladı.

AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu "Ödüllü Aylık Kitap Okuma Projesi" kapsamında başlattığı kitap projesinin Listesinde, Bahadıroğlu'nun birçok kitabı bulunurken, "Kemalist Yalanlar" isimli kitabının da yer aldığı görüldü.

İşte o liste:

Yavuz Bahadıroğlu, kitabın "özgeçmiş" kısmında ise, "Doğru düzgün geçmişimiz yoktur" derken, "İdeolojik şiirlerle, ders kitaplarına tıkıştırılan yalanlarla, bizim kuşağın çocukluğunu çaldılar" ifadelerini kullandı.

Bahadıroğlu'nun işte o ifadeleri:

AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise Bahadıroğlu'nun kitabı için bir resim çektirdi. Tahmazoğlu'nun çektirdiği resimde Atatürk büstünü kapattığı görüldü.

İşte o kitap ve resim:

"DERS ÇIKARMAMIŞ ANLAŞILAN"

Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan konuyla ilgili olarak Odatv'ye yaptığı açıklamada, "Daha önce skandal kitaplarla gündeme gelen Şahinbey Belediyesi bu skandallardan ders çıkarmamış anlaşılan" derken şu ifadeleri kullandı:

"Bu sefer skandal kitap Gaziantep'teki okullardan. Atatürk aleyhine söylemleri ile bilinen Yavuz Bahadıroğlu'nun kitabı okullarda dağıtılıyor. Okullarda kitap dağıtılmasına karşı değiliz, ama bu ülkenin değerli ile problemi olan kişilerin kitabına karşıyız. Yazar olduğu iddia edilen şahsın kitapları arasında 'Kemalist Yalanlar' isimli kitap da bulunuyor. Söz konusu kitapta, Çanakkale Savaşı anlatılmaya çalışılmış ama Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk'ün adı dahi yok. Söz konusu kişi kitabın giriş kısmında kendisinin de 'aldatıldığını' iddia etmiştir. Acaba bu yönüyle mi AKP'li Şahinbey Belediyesi'ne sıcak gelmiştir. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kitap için çektirdiği resminde Atatürk büstünün önünde durarak büstü kapatmıştır. Bu durumda söz konusu kitabı tarafıma ulaştıran öğrenci kardeşlerimizi de derinden üzmüştür. Söz konusu kitabın okullarda dağıtımı bir an önce durdurulmalı ve dağıtılan kitaplar toplanmalıdır. Bu ülkenin değerleri ile sıkıntısı olmayan yazarların kitapları okullarda dağıtılmalıdır"

https://odatv.com/ataturkdusmaniisminkitabiniokullardadagittilar10021846.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde '700 bin liralık koli vurgunu' iddiası! Abdurrahman Dilipak'tan flaş iddia! "Erdoğan ve Esad masada olabilir" Vatandaşın isyanı: "Erdoğan'dan bıktım. Açım. 5 liram var cebimde, kuru ekmek gelmiyor o paraya. 21. yüzyılda açlıktan ölüyoruz. Asgari ücret kiraya yetmiyor" Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Bu nasıl kahkaha ?