Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
15 Eylül 2020 ( 43 izlenme )
Reklamlar

Atatürk’e hakaret eden meclis üyesinin cezası: AKP grubunda 2 sıra geriye düştü!


Hasan Uzunlar, belediye meclisinde AKP Grup Başkanvekilliği yaparken geçen yıl 10 Kasım’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ardından da MHP’lilere hakaret etmişti. Uzunlar yeniden belediye meclisinde görüntülendi.Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde AKP Grup Başkan vekilliği yaptığı dönemde 10 Kasım'da Atatürk, ardından da MHP'ye hakaret eden meclis üyesi Hasan Uzunlar'ın partisinden geçen ay ihraç edildiği açıklanmıştı. Ancak bağımsız statüsünde olan Uzunlar'ın son yapılan meclis toplantısında yine AKP sıralarında yer alması dikkat çekti. Bu duruma diğer parti meclis üyeleri de tepkisiz kaldı.


Hasan Uzunlar, belediye meclisinde AKP Grup Başkanvekilliği yaparken geçen yıl 10 Kasım’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ardından da MHP’lilere hakaret etmişti.

Uzunlar, hakkında partisi kınama cezası verip, grup başkan vekilliğini de elinden almıştı.

Ardından ADD’nin şikayeti üzerine 10 ay hapis cezasına çarptırılan Uzunlar, MHP’den ve vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine geçen ay partisinden ihraç edilmişti.

 İhraç edildi ama AKP sıralarında 

Sözcü'de yer alan habere göre AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde yapılan Eylül ayı son toplantısında Hasan Uzunlar’ın bağımsız olmasına rağmen AKP grubunun sıralarında oturdu.

İhraç edilmeden önce ön sırada oturan Uzunlar’ın sadece 2 sıra arkaya gittiği görüldü.


Görevlerine devam ediyor 

AKP’den ihraç edildikten sonra bağımsız meclis üyesi statüsüne düşen Hasan Uzunlar’ın, belediyeye ait SAMULAŞ’ın yönetim kurulunda belediyenin hissesi olan Gıda Organize Sanayi Bölgesi’nin müfettiş heyetindeki görevi ve İl Emcümen üyeliği  devam ediyor.

3b4e1d5a-acc4-4c83-acc9-e39dbdf7d96e-w.jpeg

https://halktv.com.tr/ataturke-hakaret-eden-meclis-uyesinin-cezasi-akp-grubunda-2-sira-geriye-dustu-434383h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD, 13 yaşındaki Türk’ü konuşuyor AKP'nin hayalindeki Türkiye ! Açılan yüzlerce imam hatip ve medrese eğitimiyle hedeflenen toplum işte bu ! Ankara Barosu'dan Saray soytarısı Tezcan'a 'Atatürk'e hakaret'ten suç duyurusu! Samsun İl Müftüsünden tartışma yaratacak açıklama! "Domuz eti yenmesi caiz"