Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
24 Ekim 2019 ( 60 izlenme )
Reklamlar

Atatürk'lü Türk bayrakları engelleniyor mu?


Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) 11 Eylül 2019 tarihinde dikkat çeken bir şikâyet iletildi. CİMER’e, İstanbul Kadıköy’den yapılan Türk Bayrağı’na ilişkin şikayette, “Bir süre önce bayrağın içerisine bazı şahsiyetlerin resimlerinin oturtulduğunu ve bunların bayrak olarak çeşitli yerlere asıldığını görüyoruz” ifadeleri kullanıldı ve bunun engellenmesi istendi.

Şikayette söz edilen “bayrağın içerisine bazı şahsiyetlerin resimlerinin oturtulduğu” ifadesi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk bayrağına işlenmiş resimlerine gönderme yapıldı. Ancak asıl dikkat çeken gelişme ise; CİMER’e yapılan bu şikayet sonrasında, İçişleri Bakanlığı’nın hemen devreye girerek 81 ilin valiliğine gönderdiği resmi yazıda…

İçişleri Bakanlığı’na bağlı İller İdaresi Genel Müdürlüğü, 81 ilin valiliğine gönderdiği yazıda, CİMER’e yapılan bu şikayetin gereğinin yerine getirilmesini talep etti. 81 ilin valiliğine ulaştırılan bu yazı da illerdeki ilgili devlet dairelerine gönderildi.

İçişleri Bakanlığı, Mustafa Kemal Atatürk ima edilerek, Türk bayrakları üzerinde resimlerin olmaması yönünde CİMER’e yapılan bir şikayet üzerinden, tüm Türkiye’deki devlet birimlerini uyardı.

Fethi Yılmaz

https://odatv.com/ataturklu-turk-bayraklari-engelleniyor-mu-24101921.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Skandal Diyanet Fetvasına Manidar Yanıt AKP'li seçmen 'Şimdi hiç borcumuz yok' deyince vatandaş çıldırdı 'Senin Allah belanı versin !' Avrasya Tüneli’nde fatura yine vatandaşa çıktı: Geçmeyen araçların halka bedeli 155 milyon TL! Bu da denetleyenin durumu: Mevzuata aykırı ihaleler iade edilmeyen avanslar!