Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
15 Eylül 2019 ( 155 izlenme )
Reklamlar

Atatürk'ün kurduğu meclis bakın kimlere teslim!


TBMM Dışilişkiler ve Protokol Başkanı Necip Fazıl Kurt’un Atatürk’ü hedef alan mesajları tepki çekti.TBMM Dışilişkiler ve Protokol Başkanı Necip Fazıl Kurt’un Atatürk’ü hedef alan mesajları tepki çekti.

TBMM Dışilişkiler ve Protokol Başkanı Necip Fazıl Kurt, Twitter hesabından “İzmir’dekiler Mustafa Kemal’in, Dersim’deki Seyit Rıza’nın askeri. Peki İstanbul’daki kimin askeri?” mesajıyla “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganını hedef aldı.

Kurt, “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'a hakaret eden, Atatürk düşmanlığı ile bilinen Kadir Mısıroğlu’nu da savundu.

“Gençliğe Hitabe’yi Mustafa Kemal’in yazıp yazmadığı hususunda fena halde kuşkuluyum. Hamdullah Suphi’nin hamasi üslubu önemlidir ayrıca” diyerek “Gençliğe Hitabe”yi hedef tahtasına oturtan Necip Fazıl Kurt, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“Nutuk okuyorum. Atatürk’ün hilafet ve şeriat aşkı gözlerimi yaşarttı.

 Batılılar 10 yıl öncesine kadar Atatürk Türkiyesini örnek gösterirlerdi Arap dikdatörlerine Batının Atatürk dayatması bitti.”

İşte o mesajlar:


http://www.krttv.com.tr/gundem/ataturk-un-kurdugu-meclis-bakin-kimlere-teslim-h13903.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'de hesaplar tutmadı: Koltuk hayali suya düştü! Muharrem İnce: Yarını bekleyin her şey güzel olacak Topkapı Sarayı neden Cumhurbaşkanlığı’na devredildi? Yok böyle tadilat! 2.6 milyon liraya mutfak tadilatı!