Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
21 Mayıs 2019 ( 247 izlenme )
Reklamlar

Atatürk ve Türk bayrağını kaldıran İBB'den komik savunma!


Seçilmiş başkan Ekrem İmamoğlu'nun göreve gelince belediye binasına astırdığı Atatürk posteri ve Türk bayraklarının kaldırılmasına ilişkin açıklama yapıldı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), seçilmiş başkan Ekrem İmamoğlu'nun göreve gelince belediye binasına astırdığı Atatürk posteri ve Türk bayraklarının kaldırılmasına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın sona ermesiyle birlikte hizmet binalarımızdan Atatürk posteri ve Türk bayrakları bir sonraki ulusal bayram, resmi bayram ve tarihi günlerde asılmak üzere toplanmıştır” denildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği’nin, tören ve kutlama ilkelerini düzenleyen 2/8 maddesinde yer alan ‘Bayramın başlangıç ve bitiş saatleri arasında resmi kurumlar bayraklarla donatılır’ hükmü uyarınca bütün kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi hizmet binalarının da ulusal ve resmi bayram süresince bayrak ve Atatürk posterleriyle donatıldığı” ifade edildi.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/ataturk-ve-turk-bayragini-kaldiran-ibb-den-komik-savunma-h128936.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay’dan sahte tutanak iddiası! Tümamiral Cihat Yaycı istifa etti! 'Ekrem İmamoğlu'na kurgulanmış provokasyonlar yapılıyor' YHT'de Cumhuriyet, Sözcü, BirGün okumak yasak!