Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Kasım 2018 ( 116 izlenme )

AVM’de Atatürk’e benzemeyen heykel!

Balıkesir'de önceki gün açılışı yapılan bir alışveriş merkezinin 'balmumu heykeli müzesi'nde Ulu Önder Atatürk'ün heykeli olduğu iddia edilen bir eser sergilenmeye başladı. Ancak bu heykeli, kent protokolünden ve müze görevlisinden başka hiç kimse Atatürk'e benzetemedi. Açılış törenine Vali ve milletvekillerinin de katıldığını hatırlatan vatandaşlar "Bunu onlar da mı görmedi. Böyle rezalet olmaz" diye tepki gösterdiler.


Balıkesir’de önceki gün 100 milyon dolara mal olan bir alışveriş merkezinin açılışı yapıldı.

AVM'nin açılışına Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı başta olmak üzere kent protokolü de katıldı.

AVM’nin açılışına Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı başta olmak üzere kent protokolü de katıldı.

AVM´nin açılışına Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Zeki Kafaoğlu, Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, Esas Holding CEO´su Kazım Köseoğlu, ilçe belediye başkanları, Balıkesir iş dünyası ve davetliler katıldı. Merkez Altıeylül ilçesindeki adliye kavşağı yanında hizmet verecek olan AVM’de açılışa özel 28 sanatçının hazırladığı balmumu müzesi de gelen vatandaşlara sergilendi. Sergiyi ilk gün protokol üyeleri de gezdi. AVM ve sergi törene katılan protokol üyelerinden tam not aldı.

VATANDAŞLAR ŞAŞIRDI!

Bu ay sonuna kadar açık kalacağı öğrenilen müzeye giren vatandaşlar ise Atatürk heykeli olduğu iddia edilen bir heykelle karşılaştı. Müze görevlilerinin “Atatürk heykeli” diye tanıttığı eserin Atatürk’e hiç benzememesi tepki çekti.

heykel

İşte sözde Atatük heykeli…

“MUSTAFA CENGİZ’E DAHA ÇOK BENZİYOR”

Konuyla ilgili açıklama yapan bir vatandaş Atatürk heykelini, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’e daha çok benzediği belirterek; “Biz açılışa geldik. Gelmişken de Balmumu Müzesi’ni de gezelim dedik fakat Atatürk balmumu heykeli hiç kendisine benzememiş. Biz daha çok Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’e benzettik. Umarım bu yanlış düzeltilir.” dedi.

Birçok kişi, heykelin Atatürk’e benzemediğini söyleyerek, alışveriş merkezi yönetimine şikayetlerini iletti.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/avmde-ataturke-benzemeyen-heykel-2740881/?fbclid=IwAR0dG9j-MNtrVXo-ukEMCj1CW7tMs8jsq0t0JLv2xTWeqbksJHUb5btH9GU

Bunlar da İlginizi Çekebilir