Aydın'da kamyon kasasında balık istifi gibi 70 kaçak Afgan yakalandı!

21 izlenme 27 Temmuz 2022
Reklamlar

Aydın’da bir kamyonun dorsesinde balık istifi şeklinde doldurulan 70 kaçak Afgan polisleri bile hayrete düşürdü.

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde 70 sığınmacı yakalandı. Hayvan taşımakta kullanılan bir kamyonun dorsesine balık istifi şeklinde doldurulan Afganlar polisleri bile hayrete düşürdü. Kaçak Afganlar çok sayıda minibüs ve otomobille Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren KOM ekipleri Nazilli-Aydın Karayolu üzeri Sultanhisar ilçesine bağlı Atça Mahallesi çıkışında bulunan Yükseokul Kavşağında kovaladıkları 35 AFJ 066 plakalı kamyonu durdurdu. Üzeri brandayla örtülü kamyonda inceleme yapan ekipler aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu Afgan uyruklu 70 kişiyi yakaladı.

Nazilli ve Sultanhisar’dan gelen çok sayıda polis ekibi ve 112 sağlık ekibiyle birlikte sığınmacı oldukları belirlenen şahıslar İzmir’den Marmaris’e götürmek üzere anlaştıkları 3 organizatör ile birlikte yakalanarak önce Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Buradaki işlemlerin ardından 70 kişi Aydın İl Göç İdaresi'ne götürülerek Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi. 3 organizatörün ise sorgularının devam ettiği belirlendi.

KOM ekiplerinin istihbari çalışmasının ardından Aydın istikametinden Nazilli istikametine seyir halinde kamyon durmayınca kovalamaca başladı ve Atça Mahallesi Yüksekokul durağında ters istikamete giren kamyon durduruldu.

Uzun çalışmanın ardından kamyondan indirilen Afganlardan arta kalan manzara ise basın mensupları başta olmak üzere olayı gören vatandaşları şaşkına çevirdi. Uzun süre balık istifi şeklinde seyahat ettikleri belirlenen sığınmacıların yakalanmamak için tuvalet ihtiyaçlarını bile hayvan taşımakta kullanılan kamyon kasasında giderdikleri görüldü. Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

İHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li başkandan iş arayan gence skandal sözler! Askeri alana imar inadı! Çekmeköy Kışlası ikinci kez imara açıldı! Yandaş araştırma şirketinin son anketinde AKP-MHP ittifakının durumu Mansur Yavaş'ın yardım kampanyasına siber saldırı!