Home
12 Eylül 2023 ( 35 izlenme )
Reklamlar

Ayhan Bora Kaplan tutuklandı


Yer altı dünyasında ‘Kaplanlar’ grubu olarak bilinen suç örgütünü yönettiği iddiasıyla gözaltına alınan Ayhan Bora Kaplan tutuklandı.Ankara’da yeraltı dünyasında Kaplan grubu olarak bilinen suç örgütüne yönelik soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı. T24’ün haberine göre, yurt dışına çıkmak üzereyken Esenboğa Havalimanı’nda gözaltına alınan Ayhan Bora Kaplan tutuklandı.

Kaplan ile birlikte koruması olan U.P isimli emekli asker ile avukat G.Ü, A.K ve O.S isimli 4 kişi daha yakalanmıştı. Kaplan’ın yanı sıra, operasyon kapsamında gözaltına alınan 13 kişi daha tutuklanırken, 15 kişi hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

Kaplan’ın Esenboğa Havalimanı girişinde gözaltına alınmasının ardından genişletilen soruşturmada 2. sınıf Emniyet Müdürü N.A.Ç’nin de gözaltına alındığı öne sürülmüştü. N.A.Ç de adli kontrol ile serbest bırakılanlar arasında yer aldı.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu, soruşturmayla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Kamuoyunda ‘Ayhan Bora Kaplan suç örgütü” olarak bilinen (nüfusta kayıtlı adı soyadı Bora Kaplan) silahlı suç örgütünün lider, yönetici ve üyeleri başta olmak üzere toplam 29 kişi gözaltına alınmış olup 11/09/2023 tarihinde adliyeye çıkarılmışlardır. Sulh Ceza Hakimliğince yapılan sorguları sonucunda suç örgütü lideri Bora Kaplan dahil olmak üzere 14 şüpheli tutuklanmış, 15 şüpheli adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır. Söz konusu suç örgütü tarafından işlendiği iddia edilen diğer suçların delillendirilebilmesine yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Tele1

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'de EYT çatlağı: Erdoğan'dan bakanlara talimat Boğaz'ı denizanaları istila etti. İŞKUR’un yeni ismi: OY-KUR! Türkiye’den ev alan iki yabancıdan biri Ortadoğulu!