Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Aralık 2020 ( 25 izlenme )

Azerbaycan'dan göz dolduran hareket: Atatürk'e saygı işte böyle gösterilir!


Eylül ayında karşı karşıya gelen ve bir ayı aşkın bir süre savaşmanın ardından Azerbaycan'ın çok ciddi toprak kazanımlarıyla sonlandırdığı çatışmaların ardından Bakü yönetiminden bir söylem geldi.Eylül ayında karşı karşıya gelen ve bir ayı aşkın bir süre savaştıktan sonra Azerbaycan'ın çok ciddi toprak kazanımlarıyla sonlandırdığı çatışmaların ardından Bakü yönetiminden bir açıklama geldi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Şuşa'nın Zafer Günü olarak daha önceden belirlenen 10 Kasım'ı 8 Kasım olarak değiştirdiği öğrenildi.

Yıllardır Ermenistan’ın işgali altındaki Şuşa’nın bağımsızlığını kutlamak için daha önce 10 Kasım olarak belirlenen zafer gününün değiştirilmesine ve bu özel günün 8 Kasım’da kutlanmasına kararlaştırıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamını yitirdiği gün olan 10 Kasım dolayısıyla bu kararın alındığı belirtilirken, bu talimatın bizzat Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den geldiği açıklandı.

Gelişme Azerbaycan’ın resmi haber ajansı Azertag’da da yayınlanmıştı.

https://www.yurtgazetesi.com.tr/dunya/azerbaycandan-goz-dolduran-hakeret-ataturke-saygi-iste-boyle-gosterilir-h168398.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir