Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
09 Ekim 2020 ( 11 izlenme )
Reklamlar

Azerbaycan Ordusu bir kasaba ve birkaç köyü işgalden kurtardı!


Aliyev, "Ordumuz Hadrut kasabası ve birkaç köyü işgalden kurtardı. Çayırlı, Kışlak, Efendiler dahil 8 köy kurtarıldı" dedi. Aliyev, Ermenistan Başbakanı Paşinyan'a sert sözlerle yüklendi. Aliyev, "Ne kaçıyorsun Moskova'ya, neden telefon ederek dünya liderlerinin beynini karıştırıyorsun?" ifadelerini kullandı.Azerbaycan OrdusuErmenistan işgalindeki Hadrut kasabasını ve birkaç köyü kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa seslendi. Aliyev, "Bu işgal bitmeden barışmayacağız. Çıkın topraklarımızdan savaş topraklarında yenildiniz. İşgalden kurtardığımız yerlerde bayrağımız dalgalanıyor" dedi.

Ulusa seslenen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in konuşmasından satır başları:

Ne kaçıyorsun Moskova'ya, neden telefon ederek dünya liderlerinin beynini karıştırıyorsun?
Açın bakın sosyal medyaya... Öz ülkesini bu kadar rezil eden belki de dünya medyasında ikinci insan yoktur. Çünkü gelip başkasının toprağını işgal ediyor ve oradan çıkmıyor.
Biz topraklarımızı geri alacağız.
Bizim muharebemiz, mülki vatandaşlarla değil. Biz mülki vatandaşları ateşe tutmuyoruz. Ancak biz bunu unutmuyoruz. Gitsin baksın, onun and içtiği merasimin yapıldığı binaya baksın, ne haldedir. Biz ne vakit ne yapacağımızı iyi biliriz. 
Neyi, ne zaman etmek gerek, bunu ben bilirim. Azerbaycan halkı bana inanıyor, ben de bu inançla bütün tedbirleri alıyor ve ülkemi idare ediyorum.

Harp yoluyla ve siyasi yoluyla bu mesele hallolur. Bu operasyon olmasaydı, onların dersini vermeseydik bu Moskova'ya kaçar mıydı? Oturacaktı, toprakları vermiyorum diyecekti. Biz onları mecbur ettik buna. Oturuyor fare gibi... Hani senin kahramanlığın? Karabağ Azerbaycan'ındır, bunu bütün dünya bilmelidir.

Bizim nazarımızda Ermenistan acizdir, diz çökmüştür. Şehitlerimizin kanı yerde kalmamıştır. Defalarca şehit ailelerinin eşleriyle, anneleriyle görüşmelerimde demiştim ki, biz onların intikamını alacağız, kanları yerde kalmayacak.
Biz kan istemiyoruz, topraklarımız verilsin istiyoruz. Verilsin, uzatmasınlar bu meseleyi.

Biz bugün o temas hattını darmadağın ettik. Yeni temas hattı olacak diyorlar, olmayacak. Biz topraklarımızı geri alacağız. Biz temas hattını dağıttık, irade gösterdik, güç gösterdik, halkımızın iradesini arkamıza aldık ve tarihi zafer kazandık. Bu zafer Azerbaycan halkının elde ettiği zaferler arasında en parlak zaferdir. Gelecekte bu zaferler devam edecek.

Bayrağımız işgal edilmiş topraklarda göndere çekilecek. Bilinsin ki, Karabağ Azerbaycan'ındır


http://www.krttv.com.tr/gundem/azerbaycan-ordusu-bir-kasaba-ve-birkac-koyu-isgalden-kurtardi-h49600.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ayıp değil mi ! Vatandaşın vergileriyle maaş alan Diyanetin imamı Binali Yıldırım için dua edip oy istedi ! Gerçekler Erdoğan'dan Güçlüdür‬ Şehir hastanesinde skandal görüntüler ! Personel ve yöneticiler öğle yemeğinde 'Urfa Sıra Gecesi' düzenledi ! Bursa Karacabey'de, okullarının imam hatibe dönüştürülmesine karşı veliler ayaklandı !