Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
21 Ekim 2018 ( 137 izlenme )
Reklamlar

Baba Ordu kızını savundu: Kedi kızımın hobisi!

AKP Kütahya eski Milletvekili Hüsnü Ordu, kızının Kütahya Belediyesinde sınavsız işe girmesi ve Ankara’da oturup kedı satması ve işe gitmemesi konusunda, ‘’Kadro alabilmek için oraya geçti. Ankara’da oturuyor ve TOKİ’de işe başlayacak. Kedi, merakı ise kızımda bir hobi’’ dedi.


Türkiye’de milyonlarca genç iş ararken, AKP Kütahya eski Milletvekili Hüsnü Ordu’nun kızı Sümeyra, sınavsız ve açıktan atamayla Kütahya Belediyesi Özel Kalemi’nde işe girdiği, aldığı rapor ve izinlerle Kütahya’ya dahi uğramadığı ortaya çıkmıştı. Ankara’da yaşayan ve Kütahya Belediyesi’nden maaş almaya devam eden Sümeyra Ordu’nun internet üzerinden cins kedi satışı yaptığı da öğrenilmişti.


Baba Ordu kızını savundu: Kedi kızımın hobisi

BABA ORDU: KESİNLİKLE DAHLİM YOKTUR

Sümeyra Ordu’ya yönelik tepkilerin artmasının ardından SÖZCÜ'ye konuşan baba AKP Kütahya eski Milletvekili Hüsnü Ordu kızını savundu.  Kızının işe girmesinde dahli olmadığını söyleyen baba Ordu şunları söyledi: “Kızım 5 yıldan beri TOKİ'de işçi statüsünde çalışıyordu. TOKİ'den ayrıldı,Belediye'de işe başladı. Özel Kalem Müdürlüğü 1'inci derece kadro ve tek istifadesi o kadro olacak. Yoksa TOKİ'deki olanakları daha fazlaydı. Şimdi TOKİ geri istedi. Sistem değişikliği nedeniyle işlemler uzadı. Rapor aldığı doğru. Ama raporlu olduğu dönemde maaş almadı. Bu konuda da benim kesinlikle dahlim yok. Çocuğu Ankara'da ve burada yaşıyor. Oğlu okula gidiyor. Torunum annesini arıyor. Paris'e de yeni gitmedi eski bir gezi. Kedi merakı ise kızımda bir hobi''


https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/baba-ordu-kizini-savundu-kedi-kizimin-hobisi-2692130/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’den okulda seçim propagandası! Cumhur İttifakı’nda Karaman krizi Beşikdüzü Belediyesinden, eski köy enstitüsü binasına 'Ahır' benzetmesi! CHP’li Başkan'dan görülmemiş tasarruf: 9,4 milyon lira!