Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Eylül 2020 ( 26 izlenme )
Reklamlar

Bahçeli bu kez siyah kurdele takan sağlıkçıları ve TTB'yi hedef aldı: "Kapatılmalı ve adli işlem yapılmalıdır"


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipler Birliği'nin (TTB), sağlık emekçileri için başlattığı, "Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz" şeklindeki kampanyasını hedef aldı. TTB'nin kapatılması gerektiğini savunan Bahçeli, "Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır" dedi.Türk Tabipleri Birliği, tüm illerdeki tabip odalarıyla birlikte gerçekleştirilecek siyah kurdele takma, yürüyüş ve saygı duruşu eylemlerine katılım çağrısı yapmıştı. TTB'nin yaptığı bu çağrıyı, "hainlik" olarak değerlendiren Bahçeli, "Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir,tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik 'Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruzeylemi haince bir tertiptir" dedi.

Devlet Bahçeli'nin yaptığı açıklama şöyle:

"Ülkemizin yeni tip Koronavirüs salgınıyla mücadelesini kösteklemek isteyen, vatandaşlarımızla birlikte sağlık çalışanlarımızı telaş ve paniğe sürüklemek amacı taşıyan kötü niyetli bir kampanya devamlı mesafe almaktadır. Bunu görüyoruz, karanlık emel sahiplerini biliyoruz.

"İHANET OLUŞUMU"

Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur.

"KURDELE TAKINCA NE OLACAK?"

Siyah kurdele takınca ne olacak? KOVİD-19 hastalığından tedavi gören insanlarımıza ne diyecekler? Bu kapsamda vefat eden kardeşlerimizin ailelerine ne anlatacaklar? Birlikten ziyade illete dönen tabipliğin yüz karaları nereye ulaşmayı hedefliyorlar?

Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır? Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir,tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik “Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz” eylemi haince bir tertiptir. 

"TTB KAPATILMALIDIR"

Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır.

Virüsle mücadeleye hesapsız ve art niyetsiz devam eden vatansever bilim insanlarımızdan oluşacak bir müteşebbis heyet kurulmalı, rezaletin, hıyanetin ve Türkiye husumetinin kara sayfası kapatılmalıdır. Artık Türk Tabipler Birliği’ne sabır ve tahammül gösterilmesi imkânsızdır."

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bahceli-bu-kez-siyah-kurdele-takan-saglikcilari-ve-ttbyi-hedef-aldi-kapatilmali-ve-adli-islem-yapilmalidir-1766537

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'da koronavirüs bilançosu... Doktorlar, bazı ölümlerin kayıtlara girmediğini söylüyor! Kahramanlara son veda Görenler şaşkın ! Yok böyle bir üst geçit ! Magandanın laf attığı kadın annesi çıkarsa neler olur ? İzleyelim...