Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Mayıs 2019 ( 149 izlenme )
Reklamlar

Bahçeli dedi AKP yaptı: Öcalan yasağı kalktı!


Adalet Bakanı Gül, Öcalan'ın avukatlarıyla görüşme yasağına ilişkin kararların kaldırıldığını ve görüşme imkânı getirildiğini açıkladı.Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşme yasağına ilişkin kararların kaldırıldığını ve görüşme imkanı getirildiğini açıkladı.

Öte yandan Türkiye'ye gelen Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi'nin, 7 Mayıs Salı günü Abdullah Öcalan'ın bulunduğu İmralı Cezaevini denetlediği bildirildi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesi ile ilgili, “Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün” demişti.

Avukatlarıyla en son 27 Temmuz 2011’de görüşen Öcalan için o tarihten sonra “avukatlarıyla görüşme yasağı” getirilmişti. 

Öcalan 2 Mayıs’ta Adalet Bakanlığının özel izniyle 8 yılın ardından avukatlarıyla görüşmüştü.

Bugün Adalet Bakanlığı bu yasağı tamamen kaldırıldı. Yani Öcalan artık istediği zaman avukatlarıyla görüşebilecek.

https://odatv.com/ocalan-yasagi-kalkti-16051927.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yerel seçime sayılı günler kala trajikomik olay! CHP'li belediye başkanının evine baskın yapıldı! İkinci McKinsey skandalı! Cem Yılmaz, AKP'lilerin olaylar karşısındaki tavırlarını mükemmel anlatmış ! 'Yerli üretim Hitler'e, Stalin'e, Kaddafi'ye tahammülümüz olamaz' diyen Devlet Bahçeli, şu çocuk kadar yürekli olamadı !