Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
20 Nisan 2019 ( 351 izlenme )
Reklamlar

Başkanlar gitti milyonluk araçları kullanan yok!


Kocaeli’de 13 AKP’li belediyenin 12’sinde belediye başkanları değişti. Başkanların tepki çeken lüks makam araçları yeni gelen isimler tarafından otoparka çekildi. Audi cip, Mercedes VİP minibüs, Volvo lüks sedan araçlar şu günlerde satılmayı bekliyor.AKP, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Kocaeli'de önemli bir değişiklik yapmış, 13 belediye başkanından 12'sini yeniden aday göstermemişti. Seçimlerde sadece bir ilçeyi, İzmit'i CHP'ye kaptıran AKP diğer bütün başkanlıkları yeniden kazandı.

AKP'nin yeni başkanları önceki dönemlerden kalan makam araçlarını kullanımdan kaldırdı. Skoda, Fiat, Renault gibi göreve mütevazi makam araçlarını tercih eden yeni başkanların bir kısmı seçim öncesinde “lüks makam aracı kullanmayacağım” vaadinde de bulunmuştu.

Başkanların kullanımdan kaldırdığı araçlar şöyle;

Büyükşehir – Audi Q8
Kartepe – Volvo S90
Başiskele – BMW X3
Gebze – Mercedes Sprinter VİP minibüs
Kandıra – Volkswagen Tiguan
Çayırova – Mercedes Vito

Yeni makam araçları…


https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/baskanlar-gitti-milyonluk-araclari-kullanan-yok-4500397/?fbclid=IwAR1k8uLTcQoSY7mbYK9XlvNssEdniXv4L50EuYkZnj9fb97EhkH86EBZuUI

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘Bilal Erdoğan kimin uçağını kullanıyor, parasını kim ödüyor?’ Valilik’ten ‘Atatürk heykeline saldırı’ açıklaması Başakşehir Meclis gündeminde: Şampiyon yapılıp Katarlılara satılacak BİM müşterileri soruyor "iPhone Amerikan da bu kuruyemiş Türk malı mı?"