Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
10 Temmuz 2019 ( 36 izlenme )
Reklamlar

‘Başörtüsü ilahi emir değil’ dedi Savcı soruşturma açtı!


İlahiyatçı yazar ve TELE1 programcısı Cemil Kılıç, Twitter hesabından savcılığın kendisine açtığı soruşturmayı ‘Şeriat hukukuna geçtik de bir tek benim mi haberim yok?!’ diyerek eleştirdi.


‘Başörtüsü İslami bir gelenektir’ diyen İlahiyatçı Cemil Kılıç’a savcılık dava açtı. Kılıç ise sosyal medya hesabından açılan davayı eleştirerek ‘GERÇEKTEN ANLAMIYORUM! Başörtüsü İslamî bir gelenektir ancak ilahi bir emir değildir, diye görüşümü belirtiyorum. Savcı bana dava açıyor. Şeriat hukukuna geçtik de bir tek benim mi haberim yok?!’ ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE AKİT HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Gerici Yeni Akit gazetesinin hedef göstermesinin ardından Rami Atatürk Anadolu Lisesi’ndeki görevinden uzaklaştırılan ilahiyatçı-yazar Cemil Kılıç, görevine iade edilmişti. Ancak, Kılıç görev yaptığı okula değil sürgün edilerek Anadolu’da uzak bir köye gönderilmişti.

https://www.abcgazetesi.com/basortusu-ilahi-emir-degil-dedi-savci-sorusturma-acti-26780

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP’li vekiller kayıp 309 milyon liranın peşine düştü! Madenci annesi Erdoğan'a böyle isyan etti 'Oy moy yok hiç birine bundan sonra !' Toplum böyle yozlaştırılıyor ! Türbanlı bacımız bir cd'ye ağladı ! Üzerinden geçmediğiniz köprüler için ödediğiniz parayı duyunca dudağınız uçuklayacak!