Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Ağustos 2019 ( 36 izlenme )
Reklamlar

Bayram öncesi belediye işçilerine yapılacak ödeme AKP-MHP ittifakına takıldı!


Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkan Zeydan Karalar'ın geçmiş yönetimden kalan işçi alacakları ile diğer borçların ödenmesi için sunduğu 169 milyonluk borçlanma teklifini çoğunluktaki Cumhur İttifakı'nın oylarıyla reddetti. Reddedilen teklifin içinde bayram öncesi işçilere ödenecek maaşların da bulunduğu belirtildi.Mali kriz içindeki belediyenin borçlanma teklifinin AKP ve MHP'li üyelerin oylarıyla reddedilmesini değerlendiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Bu tavır aslında bize karşı değil, Adana halkına karşı yapılmış bir tavırdır. Bizi çalıştırmamaya, belediyeyi tıkamaya yöneliktir. Bu borçların çoğu zaten Hüseyin Sözlü döneminden kalan işçi alacakları, konulan temlikler, taahhütler ve alınan kredilerin ödemesini kapsıyordu. Çünkü geçmişteki taahhütler bizi de kapsıyor” dedi.

Belediye Meclisi’ndeki görüşmeler zaman zaman gerginliklerin yaşanmasına neden oldu.

İŞÇİ MAAŞLARI YARIM ÖDENEBİLECEK

Oylama sonrası yönetimi başkan vekiline devrederek meclisi terk eden Zeydan Karalar, borçlanma talebinin reddedilmesi nedeniyle yaklaşan Kurban Bayramı öncesi işçi maaşlarının ancak yarısının ödenebileceğini de kaydederek, “Durumu Adana halkı değerlendirecektir” diye konuştu.

Karalar, “Yapılan borçlanma bizim borcumuz değil Hüseyin Sözlü'nün taahhüt ettiği temlik, taahhüt ve alınan kredilerin ödemeleri ve işçi alacakları. Bu tavır net biçimde bizi çalıştırmamaya yönelik bir tavırdır. Bir önceki dönemin taahhüdü bizi de bağlar biz onları ödemeye çalışıyoruz. Bizi çalıştırmaya değil belediyeyi tıkamaya yönelik bir tavırdır, bunun takdirini halk yapacaktır” dedi.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/bayram-oncesi-belediye-iscilerine-yapilacak-odeme-akp-mhp-ittifakina-takildi-5273428/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce: Fabrikası var, nasıl taşınabileceğini bilen yok mu? TÜYAP'ta Enis Berberoğlu izdihamı! O fabrikanın sicili çok konuşulacak! CHP milletvekili açıkladı: Erdoğan neden Atatürk'ün adını andı?