Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
20 Şubat 2018 ( 1018 izlenme )
Reklamlar

Belediye Başkanları ve Bilal Erdoğan hakkında suç duyurusu!

HKP, Türgev Yöneticileri, Bilal Erdoğan, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve AKP’li Belediye Meclis Üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

ABC Haber Merkezi

Halkın Kurtuluş Partisi, Türgev Yöneticisi, Bilal Erdoğan, İskenderun Belediye Başkanı, Seyfi Dingil, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve AKP’li Belediye Meclis Üyeleri hakkında: Görevi Kötüye Kullanma , Görevinden Kaynaklı Kişi ve Kurum Kayırma, Bilerek ve isteyerek Kamu Zararına Sebep
Olmak, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Zararına Olarak Nitelikli Dolandırıcılığa Neden Olmak sebeblerinden dolayı suç duyurusunda bulundu.

HKP, suç duyurusu için hazırladığı dosyada ABC Gazetesi’nin ‘‘TÜRGEV’e bir kıyak daha’’ başlıklı haberi ile bir Cumhuriyet haberini de kaynak olarak gösterdi.

HKP basın açıklaması:

7 Şubat 2018’den beri gazetelerde AKP’li belediyelerin mülkiyeti hazineye ve belediyelere ait olan kamu taşınmazlarını ENSAR, TÜRGEV, İlim Yayma Cemiyeti vb. adlar altında kurulan ve adı ne yazık ki çocuk istismarlarıyla gündeme gelen vakıf ve derneklere 49 yıllığına bedelsiz olarak hibe edilmesi ile ilgili haberlerini okuyoruz. İmtiyazlar anlamına gelen ve Anayasa ile korunan kamu taşınmazları OHAL bahanesiyle çıkarılan ve denetimden geçmeyen Torba Yasalarla sözde usule uygun hale getirilerek Ortaçağcı gerici çocuk istismarcılarına peşkeş çekiliyor.

Emekli Sandığı ve Bazı Kanunlarda Değişiklik öngören Torba Yasayla bu peşkeşin önü açıldı ne yazık ki. Ancak HKP, kimin malını kime peşkeş çekiyorsun diye soruyor her seferinde. HKP, yaptığı onlarca suç duyurularıyla sonucunun Kovuşturmaya Yer Olmadığı yönünde verilecek kararları bile bile Tarihe not düşüyor. Çünkü biliyoruz ki bu düzen böyle gitmeyecek.”

Bu konu ile ilgili Kurtuluş Partili Hukukçuların yapmış olduğu suç duyuruları İskenderun ve İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılıklarına verildi.

Henüz konuyla alakalı ne Türgev ne Türkmen ne de Dingil bir açıklama yapmadı.

turgev-bilal.jpg

TÜRGEV VAKFI VE YÖNETİCİSİ BİLAL ERDOĞAN

h.-turkmen.jpeg

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen

iskenderun-belediye-baskani---seyfi-dingil.jpg

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil

http://www.abcgazetesi.com/belediye-baskanlari-ve-bilal-erdogan-hakkinda-suc-duyurusu-79538h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İğrenç savunma! "Senin çocuğun erkek, kız değil ki!" Washington Post’tan 24 Haziran yorumu: Erdoğan’ın zaferi beklenen sonuç değil AKP Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düvenci 'Şeker Fabrikası’na adam alınacakmış. Buraya liste gelir, biz alırız, kimse aldıramaz !' Muharrem İnce'den sürpriz