Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
27 Aralık 2019 ( 253 izlenme )
Reklamlar

Belediye Yıldırım’ın ‘yeğenine’ çalışmış!


Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın yeğeni Ender Haberdar'ın, bugüne kadar AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nden aldığı ihaleler ortaya çıktı.


Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’ın yeğeni Ender Haberdar, bugüne kadar AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nden 330 milyonluk ihale aldı. 

AKP’li belediyenin son sekiz yılda yaptığı beş katı atık toplama ihalesi Haberdar’ın şirketine gitti. Sancaktepe Belediyesi 27 Ağustos tarihinde ihale yaptı. İhaleyi Ender Haberdar’ın sahibi olduğu Atlas İnşaat Şirketi kazandı. AKP’li Belediye ile Atlas İnşaat arasında da 1 Ekim tarihinde 59 milyon 991 bin TL’lik sözleşme imzalandı. Sözleşmede yer alan bilgiye göre, şirket 2021’in sonuna kadar Sancaktepe’nin katı atıklarını toplayacak.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Haberdar’ın Atlas İnşaat şirketi 2011 ile 2019 yılları arasından belediyenin beş adet katı atık toplama ihalesini aldı. İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre şirket, Aselsan Akyurt Tesisleri gibi birçok projeyi de üstlendi.

https://www.gercekgundem.com/guncel/144384/belediye-yildirimin-yegenine-calismis

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Üniversite sahibi Bilal Erdoğan eğitim sistemini eleştirdi Ticaretine saygı duymuyorum 'Afrin'de Türk savaş uçağı düşürüldü' iddiası ve gerçekler TOKİ’yi de kriz vurdu! Hedefin %4.1’i tuttu Mansur Yavaş’tan dikkat çeken ‘Anıtkabir’ talimatı