Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Şubat 2020 ( 107 izlenme )
Reklamlar

Belediyede damat saltanatı iddiası!


AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan “damat saltanatı” iddiası ortalığı karıştırdı.Bursa’daki bazı gazetecilerin e-postalarına düşen iddia ve belgeler, belediye iştiraklerinden Tarım A.Ş.’nin Genel Müdürü Fetullah Bingül’ün keyfi uygulamalarını anlatıyordu. İddiaya göre Fetullah Bingül fuar ziyareti, araştırma gibi bahanelerle sürekli harcırah alarak yurt içi ve yurt dışı gezilerde bulunuyor, şahsi telefon faturasını şirketten ödetiyor, makam odasına kendisine özel duşakabin, tuvalet, ses yalıtımlı duvar bölmeleri yaptırıp seramik, yapay bitkilendirme, ışıklı özel armatürlerle süsletiyor.

İNEGÖL’DEN BURSA’YA

Fetullah Bingül aynı zamanda Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ablasının damadı. 2016-2017 yıllarında İnegöl Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ve İnegöl Çiftçi Malları Koruma Meclisi başkanlığında görev yaptı. 2017 Aralık ayında Tarım A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi, 2018 Nisan ayı itibariyle de kuruma genel müdür olarak atandı.

MAKAM ARACI SALTANATINA SON VERMİŞTİ

Bingül’ün aynı zamanda göreve geldiğinde önceki genel müdürün kullandığı beyaz renkli Jetta marka makam aracını siyah renkli Passat ile değiştirdiği de iddialar arasında yer aldı.

AKP’li Recep Altepe’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan el çektirilmesinin ardından göreve gelen Alinur Aktaş, geçmiş dönem İnegöl Belediye Başkanıydı. Alinur Aktaş, atandığı görevde ilk iş olarak makam aracı saltanatına son vermiş, “12 Milyon TL” tasarruf edildiğini açıklamıştı.

Rabia Deniz

https://odatv.com/belediyede-damat-saltanati-iddiasi-11022057.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tacizci hoca hakim karşısında: "Ben onu taciz etmedim, o beni taciz etti!" AKP döneminde İstanbul'da 'Heyelan Bölgesi'nin deprem toplanma alanı olarak ayrıldığı ortaya çıktı ! AKP'lilerin zihinleri işte böyle yıkanıyor ! İşte İstanbul’dan son anket sonucu