Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Eylül 2020 ( 55 izlenme )
Reklamlar

Belediyedeki eş dost kayırmacılığı ortaya çıktı! İşte AKP'li Horasan Belediyesi’ndeki akraba yapılanması!


Ticari dava yüzünden önceki gün tutuklanan Horasan Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın’ın neredeyse tüm akrabalarını belediyede istihdam ettiği anlaşıldı. Erzurum'daki skandalı CHP’li eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş ortaya çıkardı...

Erzurum'un Horasan İlçe Belediye Başkanı Abdulkadir Aydın önceki gün 7 yıl önce açılan bir davadan aldığı 9 yıl cezanın Yargıtay tarafından onanması sonrasında tutuklanarak Ankara'da cezaevine konuldu. Aydın'ın bir ticari dava nedeniyle hapse konulmasının ardından, belediyedeki eş-dost kayırmacılığı ortaya çıktı. Skandalı ortaya çıkaran CHP eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş, gelişmeleri SÖZCÜ'ye anlattı:

Barış Yarkadaş

– Belediyede çalışan bir yurtsever bana, Horasan Belediyesi'ndeki aile yapılanmasına ilişkin bilgileri yolladı. Ben de bu konuyu araştırdım ve verilen bilgilerin doğru olduğuna emin oldum. Horasan'da herkesin bildiği ama Aydın ailesi güçlü ve geniş olduğu için kimsenin ses çıkarmadığı bu gelişmeyi Türkiye'ye duyurdum.

– Horasan Belediyesi'nin resmi bir internet sitesi yok. Olmadığı için de belediyeyi kimlerin yönettiğine dair herhangi bir bilgi resmi kayıt da mevcut değil. Belli ki bu aile yapılanması ortaya çıkmasın, tartışılmasın, konuşulmasın diye belediyeye resmi bir internet sitesi kurulmamış bile.

– Sigorta primi eksik olduğu için emekliliğini kazanamamış bazı akrabalarının işe girişinin yapılarak eksik sigorta primlerinin belediye üzerinden ödendiği iddia ediliyor.

– Bu aslında AKP'nin Türkiye'ye getirdiği sistemin küçük bir fotoğrafıdır. Belediye Başkanı AKP'yi belli ki ‘Aileyi Kalkındırma Partisi' olarak anlamış.

SAADET'TEN AKP'YE TRANSFER OLDU
Abdulkadir Aydın, 2014'te yapılan yerel seçimlerde Saadet Partisi'nden Horasan Belediye Başkanı seçildi. 2019'daki yerel seçim öncesinde AKP'ye transfer oldu. Aydın, aynı koltuğa 5 yıl sonra bu kez iktidar partisine mensup belediye başkanı olarak oturdu.

ADI AYDINLAR BELEDİYESİ OLSUN…

Barış Yarkadaş istihdam edilen akrabaların isimlerini şöyle sıraladı: “Kardeş Sadri Aydın Personel Müdürü, yeğen Hayrettin Aydın Özel Kalem Müdürü, amca oğlu Fahrettin Aydın Mezarlık Müdürü. Fahrettin Aydın'ın oğlu Faruk Aydın, Özgür Aydın, Tanju Aydın, Yakup Aydın, Rıfat Aydın, Cihan Aydın, İlhan Aydın, Kenan Aydın, Emrah Aydın, Burhan Aydın, Fahri Aydın, Dağıstan Aydın, Abdurrahim Aydın, Sedat Aydın, İsmet Aydın, Engin Aydın ve Ünal Aydın. Bir kişinin ismini tespit edemedim.”

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/horasan-belediyesinde-akraba-yapilanmasi-6024714/?fbclid=IwAR0n_fjnbXM6oWwqomvkxEn9ppA2YTqWHqvJRY0VZQFgsUUOoMtQ3p6AQ2g

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2019'un ilk üç ayında 483 çocuk istismara maruz kaldı! İlçe seçim kurulu: 52 kişinin bir evde oturması normal! Ilbıra Dağı'nın tamamı 'maden sahası' ilan edildi! İnsanlar can vermeye devam ediyor ama icraat belli ! Katliamlar Sonrası AKP'nin Eylem Planı Hep Aynı !