Anasayfa1
05 Şubat 2020 ( 112 izlenme )
Reklamlar

Belgeleri ortaya çıktı! İşte TÜRKEN Vakfı’nın ABD’de İslamcı okula yaptığı maaş gibi bağış listesi!


Türkiye’den aktarılan milyonlarca dolara, New York’ta gökdelen yaptıran, ünlü boksör Muhammed Ali’nin Şikago yakınlarındaki çiftliğini satın alıp adeta ABD’de emlak zengini bir şirket haline dönüşen “TÜRKENUSA’”New York’taki ‘Miraj İslamic School’ adlı özel okula her yıl yüz binlerce dolar bağış yapıyor.


Tele1 ve ABC Gazetesi Washington temsilcisi Yılmaz Polat’ın haberine göre, ABD Hazine Bakanlığı’na bağlı Vergi dairesi (IRS 990 nolu) formunda ‘TÜRKEN’ Vakfı’nın 2014 yılından beri New York’taki ‘Albanian İslamic Cultural Center Arnavutluk İslam Kültür Merkezi’ne bağlı okula her yıl yüz binlerce dolar bağışta bulunduğu görülüyor.

Ensar ve Türgev Vakfı’nın ABD’deki uzantısı “TÜRKENUSA” kendisine Türkiye’den yapılan ‘bağışlarla’ ABD’de İslamcı bir okula milyonlarca dolar bağış yaptı.

‘TÜRKEN’ Vakfı kuruluşu 2014 yılı ile 2017 yılları arasında New York’taki ‘Albanian İslamic Cultural Center Arnavutluk İslam Kültür Merkezi’ne bağlı okula yaklaşık iki milyon dolar bağışta bulundu.

Bilal Erdoğan’ın  mezun olduğu Kartal İmam Hatip Lisesi’yle yakından ilişkisi olan New York’taki ‘Miraj İslamic School’ adlı özel okula her yıl düzenli olarak bağış yapan Türken USA Vakfı’nın 20142017 yılları arasında yaptığı bağış listesi şöyle:

  • 2014: 665 bin dolar
  • 2015: 600 bin dolar
  • 2016: 300 bin dolar
  • 2017: 100 bin dolar

ABD Vergi Dairesi ‘IRS’ TÜRKEN USA Vakfı’nın 2018 ve 2019 yıllarında yaptığı bağış miktarlarını henüz yayınlamadı.

‘990 nolu’vergi formunda “amaçlarını eğitim amacıyla yetenekli öğrencileri burs ve hibe bağışıyla ödüllendirmek olarak” açıklayan Türken Vakfı, New York’ta kar amacı olmayan bir kuruluş olarak tanımladığı ‘Arnavutluk İslam Kültür Merkezi’nin yan kuruluşu olan ‘ Miraj İslamic School’a hibe ‘bağış’ yapıldığı açıklaması yer alıyor.

https://www.abcgazetesi.com/belgeleriortayaciktiisteturkenvakfininabddeislamciokulayaptigimaasgibibagislistesi77738

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP İstanbul İl Başkanlığı binasına silahlı saldırının görüntüleri ortaya çıktı! AKP'li Fatma Betül Sayan'ın kardeşinin aldığı maaş da ortaya çıktı! Samsung'dan 360 milyar dolarlık yatırım programı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Özlü: Yarın okullar açılacak olsa…