Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
01 Nisan 2020 ( 97 izlenme )
Reklamlar

Bilim Kurulu Üyesi: "İpin ucunun kaçtığı yerler var o illerde sokağa çıkma yasağı şart!"


Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, koronavirüsle mücadele kapsamında "İpin ucunun kaçtığı yerler var o illerde sokağa çıkma yasağı şart" açıklamasında bulundu.Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgının Türkiye'deki 31 Mart verilerinin paylaşılmasının ardından "Salgın durumu 1-2 ayda bitecek bir olay değil. İpin ucunun kaçtığı yerler var, o illerde il bazlı sokağa çıkma yasağı şart" dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı son verilere göre Türkiye'de Koronavirüs nedeniyle 46 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam ölüm sayısı 214'e; 2 bin 704 kişiye daha tanı konmasıyla toplam vaka sayısı 13 bin 531'e yükseldi.

Paylaşan verilerin ardından Koronavirüs'ün son durumuna ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, bazı illerde 'ipin ucunun kaçtığını' ve salgını önlemek için sokağa çıkma yasağının şart olduğunu söyledi. 

Prof. Dr. Ünal'ın paylaşımı şöyle: 

"Bugün #vaka13531’e yükseldi. Türkiye’de vefat eden toplam vatandaşımız 214. Moral bozmamak gerek. Görünen o ki bu salgın durumu 1-2 ayda bitecek bir olay değil. İpin ucunun kaçtığı yerler var, o illerde il bazlı sokağa çıkma yasağı şart. Başka türlü salgını önlemek mümkün değil." 

https://www.haber3.com/guncel/bilim-kurulu-uyesi-ipin-ucunun-kactigi-yerler-var-haberi-5132179

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'ın karşısında harem-selamlık ayırdılar! Soylu’ya 'kel bakan' diyen avukatın başı derde girdi! AKP'den camilerde iftar yemeği şovu! Sekiz millet bahçesine 200 milyon TL ödendi!