Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
01 Şubat 2020 ( 97 izlenme )
Reklamlar

Binali Yıldırım AKP'lilere 'kaz partisi' verdi!


Binali Yıldırım'ın ev sahipliğinde çok sayıda eski ve yeni AKP milletvekili, “kaz partisi”nde bir araya geldi.Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin Ankara’daki otelinde, Binali Yıldırım’ın ev sahipliğinde dün akşam verilen yemekte günün menüsünde yer alan kazları, Eski Ulaştırma Bakanı, AKP Kars Milletvekili Ahmet Arslan Kars’tan getirtti.

Kaz Partisine eski TBMM Başkanları Cemil Çiçek ile İsmet Yılmaz’ın yanı sıra MHP’den sonra istifa ettikten sonra AKP hükümetinde bakanlık yapan Tuğrul Türkeş de katıldı. Eski bakanlardan, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Aksu’nun da bulunduğu yemekte, eski Grup Başkanvekili, Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, eski bakanlardan Kürşad Tüzmen, Güldal Akşit, Said Yazıcıoğlu da ile çok sayıda milletvekili de bulundu.

Daha önce İstanbul’da Büyükşehir Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı “kaz partisi” kamuoyunda tartışmalara yol açmıştı.

Elazığ depreminin ardından Binali Yıldırım ve AKP milletvekillerini bir araya getiren kaz partisiyle ilgili eski bakanlar “nezaket yemeğiydi” diyerek açıklama yapmaktan kaçındı. Kars Milletvekili Ahmet Arslan ise, herhangi bir açıklama yapmadı. 

Öte yandan "kaz partisi"ni sosyal medyada gören kullanıcılar sıklıkla Tevfik Fikret’in ünlü Han-ı Yağma şiirini paylaştı.

Tevfik Fikret’in "Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin, / Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!" dizeleri saatler içinde binlerce kez paylaşıldı.

http://www.krttv.com.tr/gundem/binali-yildirim-akp-lilere-kaz-partisi-verdi-h26407.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zarrab mallarını çoktan uçurmuş! CHP'li Tekin: İş bitmiş Muharrem İnce’ye hayırlı uğurlu olsun Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan İdlib’te IŞİD’li ‘doktor’la fotoğraf! Suriyelileri niçin istemediğimizi çok güzel anlatmış !