Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
17 Mart 2019 ( 22 izlenme )
Reklamlar

Bir türlü açılamadı! AKP’li bakan 2018 demişti ama...


AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Ulaştırma Bakanı olduğu dönemde, 2016’da temelini attığı İzmit-Kandıra Otoyolu’nun açılış tarihi olarak 2018 yılını işaret etmişti. Bir türlü açılamayan yol yeniden ihaleye çıktı. Yeni açılış tarihi ise 2020 oldu. 


Temeli 19 Kasım 2016 tarihinde atılan İzmit-Kandıra Otoyolu için, o tarihte Ulaştırma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Fikri Işık, “2018’in sonunda açılacak” sözünü vermişti.

Şu anda AKP Kocaeli Milletvekili olan Işık, partisinin Kocaeli adayı için vatandaşlardan oy isterken ise İzmit-Kandıra Otoyolu için, “Mahcubuz” açıklamasını yapmıştı.

Yol için Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nün 8 Mart’ta yeni bir ihale yaptığı ortaya çıktı. Söz konusu ihale ile yolun Solaklar Köyü kavşağındaki kavşak ve köprü yapım çalışmaları işi özel bir firmaya devredildi. İzmit-Kandıra Otoyolu, bir aksilik olmazsa, en erken 2020 yılının ilk aylarında hizmete girecek. 

https://halktv.com.tr/ekonomi/bir-turlu-acilamadi-akpli-bakan-2018-demisti-ama-387141h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hazine eski bürokratı: Yasal borçlanma limiti 7 ayda aşıldı, ABD olsaydık hükümet kapanırdı Can Dündar'dan A Haber muhabirine tarihi kapak ! Gerici kanalın muhabirlerinden de ancak böyle bir iğrençlik beklenirdi ! Tarım arazileri yağmaya açılıyor!