Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Ekim 2018 ( 97 izlenme )
Reklamlar

Bu hazine arazileri Katar’a satılacak!

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, arazi satışına seçim çevresi olan Tekirdağ’dan başlanacağını öne sürdü. Elde edilecek gelirin Erdoğan’ın seçim vaadi olan ‘Millet Bahçeleri’ için harcanacağını savundu.


Aygun, Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi, Çorlu ve Kapaklı ilçelerinde satılacak arazinin, tapudaki ada ve pafta numaralarını vererek büyüklüğünün 817 bin 144 metrekare olduğunu belirtti. Birinci sınıf tarım arazisi niteliği taşıyan bu bölgelerin, petrokimya tesisi kurması için Katarlı bir firmaya satılacağını ‘öğrendiklerini' söyledi. CHP'li vekil, iddialarını şöyle dile getirdi:


Bu hazine arazileri Katar’a satılacak

PETROKİMYA TESİSİ KURULACAK

“Devlette artık özelleştirilecek kurum kalmayınca kamuya kaynak yapmak için sıra Hazine arazilerine geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim vaadi olarak açıklanan Millet Bahçeleri'nin finansmanı için Türkiye'nin en güzel ve stratejik arazileri ile birinci sınıf tarım alanları satışa çıkarılıyor. Bunun ilk adımı Trakya'da atıldı. Tekirdağ'da ilk aşamada askeri alan, çok nitelikli tarım alanı ve liman alanı olarak planlanan 817 bin 144 metrekare arazi satışa çıkarıldı. Katar menşeli bir firmanın bu bölgede petrokimya tesisi kuracağını öğrendik.”

10belge

BİR HANÇER DAHA VURULUYOR

“Yani Millet Bahçesi için devlet arazileri satılıp, Katar'a yol veriliyor. Geleceğin dünyasında en büyük savaşın gıda alanında yaşanacağı bilindiği halde tarım arazileri, tarım alanından çıkarılıp sanayiye açılıyor. Tarımın bittiği, çiftçiliğin öldürüldüğü bu süreçte, tarım arazileri satılıyor. En verimli tarım arazilerine komşu bir alanda petrokimya ürünleri üretilmesi için düğmeye basılıyor. Türkiye'de kanserden ölümlerin en çok olduğu Trakya'nın kalbine ve tarımsal üretime bir hançer daha vuruluyor.“

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/bu-hazine-arazileri-katara-satilacak-2694223/?fbclid=IwAR3peg3lR_InkuqYtz23uoKA_1_L48AhrdsmvYtIRnhRTGCcMRneKdags0E

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Etiyopya'daki FETÖ okulları Türkiye Maarif Vakfı'na devredildi Erken seçimi bu mu sağladı? Erdoğan'ın masasındaki anket Hakkari’den acı haber: Bir askerimiz Şehit İYİ Parti standına yine saldırı!